Korteri üürimine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Korteri üürimine

13 Juun 2018, 15:05

Tere,
Üürin korterit ja mul on tekkinud järgmine situatsioon. Olen alates 06.10.2017 ühe kuu võrra maas kõrvalkulude ja üüri maksmisega. Sellest ajast peale olengi maksnud eelmise kuu arveid üürileandjale järgmise kuu alguses. 09. veebruaril saatis ta mulle kirja, et tahab minuga sõlmitud lepingu erakorraliselt üles öelda. Saatsin talle vastuse kus palusin see ülesütlemine siiski ümber vaadata, kuna mul puuduvad reaalselt rahalised vahendid väljakolimiseks ja uue korteri üürimiseks. Otsest kirjalikku vastust ma sellele ei saanud ja elu läks samamoodi edasi. Nüüd, 08. 06 sain temalt uue kirja, kus ta kirjutab, et ta ei soovi minuga üürilepingut pikendada(meil on tähtajaline leping, mis lõpeb 14.07.18). Saan aru, et tal on seda õigus nõuda, kuna olen kuu võrra maksetega maas. Aga minu reaalne olukord on tõesti selline, et pole raha uut korterit üürida, sest korraga on ju vaja esimese kuu üür, tagatis ja ka kinnisvarafirma vahendustasu kui on läbi kinnisvara üürimine. Mul on ka 12-aastane ülalpeetav. Kui mul on mõjuv põhjendus, miks on võlgnevus tekkinud ja tõesti puudub raha , kas mul on siis mingigi õigus paluda üürilepingu pikendamist? Veel tahan ära märkida, et mul on leping sõlmitud korteri tegeliku omaniku abikaasaga, mitte omanikuga. Kas selline leping on üldse kehtiv?

Re: Korteri üürimine

20 Juun 2018, 19:02

Tere,

Kuna Teil on tähtajaline üürileping, lõppeb see tähtaja saabudes sõltumata muudest asjaoludest. Tähtajalist lepingut võivad küll pooled pikendada, ent seda ei saa eeldada. Kui üürileandja ei soovi lepingut pikendada, ei saa teda selleks ka sundida.
Kui Teil tõepoolest ei ole majanduslikult võimalik uut korterit üürida, soovitan oma murega pöörduda kohaliku omavalitsuse sotsiaalosakonda ning koostöös sotsiaaltöötajaga leida olukorrale lahendus.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta