Eraisiku pankrot

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Eraisiku pankrot

19 Juun 2011, 10:59

Kas eraisik saab enda suhtes algatatud pankrotimenetluse korral taotleda riigipoolset menetlusabi pankrotimenetluse läbiviimiseks?

Re: Eraisiku pankrot

26 Juun 2011, 15:40

Pankrotimenetluses puudub vajadus riigipoolse õigusabi taotlemiseks, sest menetlust viib läbi pankrotihaldur, ning vajadusel saab pöördudda pankrotihalduri poole. Juhul, kui eraisiku pankroti puhul puudub vara pankrotimenetluse läbiviimiseks, siis lõpetatakse pankrotimenetlus raugemise tõttu. Pankrotivõlgnik peab igal juhul kõikides küsimustes pöörduma halduri poole.

Re: Eraisiku pankrot

29 Juun 2011, 12:58

Kas pankrotihaldurid on ka tasulised?

Re: Eraisiku pankrot

30 Juun 2011, 21:07

Tõepoolest on see nii, et pankrotihaldurile on ettenähtud saada pankrotivara arvelt tasu, kui vara või raha ei jätku pankrotimenetluseks, siis nagu varasemalt on vastatud, lõpetatakse pankrotimenetlus raugemise tõttu.

Re: Eraisiku pankrot

04 Aug 2011, 12:16

Tere.Mul on selline mure et olen pangale võlgu suure summa ja ma ei jaksa seda tagasi maksta.Kuna ma tööl ei käi ja olen puudega lapse hooldaja siis sissetulek on ainult 38.eurot.Kuna mul pole ka varandust kas siis ei tule kõne allagi pankrot välja kuulutada.Mida teha olen murest murtud.

Re: Eraisiku pankrot

05 Aug 2011, 14:08

Te võite esitada avalduse enda, kui eraisiku pankroti välja kuulutamiseks, kuid tõenäoliselt lõpetatakse menetlus raugemise tõttu, kuna puudub vara pankrotimenetluse läbiviimiseks. Kohus lõpetab määrusega menetluse pankrotti välja kuulutamata raugemise tõttu olenemata võlgniku maksejõuetusest, kui võlgnikul ei jätku vara pankrotimenetluse kulude katteks ning ei ole võimalik vara tagasi võita või tagasi nõuda, sealhulgas puudub võimalus esitada nõue juhtorgani liikme vastu.


Vastas Kaja Kiilo

Re: Eraisiku pankrot

06 Mär 2017, 18:51

Tere,

Mul seline mure, et tööandja teatas 10 veebruar suuliselt, et on esitanud pankrotiavalduse (tegemist osaühinguga). Maksamata on töötasud jaanuari ja veebruari kuu eest ning hetkel jookseb juba kolmas kuu. Tööl käime edasi. Teada on ka, et kohtuistung pakrotiavalduse ülevaatamiseks toimub 14. märtsil. Millal mul tekib lootust maksmata tasudele ja hüvitistele? Ja kaua ma pean veel töölkäimist jätkama, et ma ei jääks ilma pankrotihüvitstest? Leidsin uue sobiva töö, aga ei tea millal ja kas saan töökohta vahetada.

Re: Eraisiku pankrot

06 Mär 2017, 21:14

Kui võimalik, minge kohtusse istungile, siis saate kohtuda kohtu poolt määratud ajutise pankrotihalduriga ja talle teada, et tööleping Teiega on lõpetamata. Ka saate teada, millal kohus kas kuulutab välja OÜ pankroti või lõpetab menetluse raugemise tõttu.

Töölt puududa ma küll ei soovita, siis võib Teiega töölepingu lõpetada seetõttu, et Te ei ilmunud tööle.

Kui istungile minna ei ole võimalik, siis saatke kindlasti ajutisele pankrotihaldurile teade, et Teiega on tööleping lõpetamata, et Te soovite töölepingu lõpetamist ja et Teil on nõue OÜ vastu.

Kui töölepingu lõpetab ajutine pankrotihaldur või pankrotihaldur seoses pankrotimenetlusega, on Teil õigus saada töölepingu lõpetamise kompensatsiooni.

Ka on Teil õigus esitada kas ajutisele pankrotihaldurile või pankrotihaldurile hiljem nõudeavaldus, kus on välja toodud saamata jäänud töötasud kuude lõikes, kasutamata puhkuse kompensatsioon ja töölepingu lõpetamise kompensatsioon.

Kõik summad peavad olema brutos, s.o. koos maksudega.

Nõudeavaldusele peab lisama oma töölepingu, töölepingu lõpetamisele eelnenud 6 kuu palgalehed (kui need on), keskmise töötasu arvestus ja saamata jäänud puhkusekompensatsiooni arvestus.


Vastas Ly Müürsoo.

Vasta