Kuidas saan asutada äriühingu, mittetulundusühingu, sihtasutuse, välismaa äriühingu filiaali või füüsilisest isikust ettevõtja?

PrintPDF Jaga

Äriühingu, mittetulundusühingu, sihtasutuse või välismaa äriühingu filiaali saate asutada notari või ettevõtjaportaali kaudu. Äriühingute, mittetulundusühingu, sihtasutuse asutamisel tuleb koostada asutamisdokumendid (asutamisleping- või otsus ja põhikiri). Asutamisdokumendid peavad olema koostatud kas kirjalikus või notariaalses vormis (nt TÜ ühinguleping peab olema minimaalselt kirjalikus vormis, samas OÜ asutamisleping peab olema notariaalses vormis). Lisaks tuleb äriühingute asutamisel tähelepanu pöörata kapitali moodustamisele. Näiteks AS asutamisel, tuleb asutajatel teha rahalisi või mitterahalisi sissemakseid aktsiakapitali moodustamiseks.

Ettevõtjaportaali kaudu ei saa asutada aktsiaseltsi, sihtasutust, tulundusühistut, Euroopa äriühingut ja Euroopa majandushuviühingut. Ettevõtjaportaali kaudu äriühingute ja mittetulundusühingu asutamiseks tuleb koostada asutamisdokumendid (näiteks OÜ asutamisel tuleb koostada põhikiri) ja moodustada kapital. Lähemalt saate lugeda siit