Tulumaksuvaba miinimumi arestimine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Tulumaksuvaba miinimumi arestimine

01 Apr 2012, 17:12

Leidsin internetist, et Teie poole võib pöörduda tasuta õigusabi saamiseks. Mul on küsimus, millele ma vastust ei suutnud leida. Nimelt kui Tööandja maksab mulle kuus 2 töötasu, millest üks on põhipalk ning teine lisatasu eraldi, siis kas ma võin ise valida, millelt ma soovin tulumaksu maha arvata, või teeb Tööandja otsuse ise lähtuvalt, kumb talle kasulikum on?

Antud juhul kaotasin mina palgas üle 60 euro, sest tööandja otsustas tulumaksuvabastuse kasutada ära lisatasult, mis oli kõigest 7 eurot, tehes selles esimese ülekande.

Re: Tulumaksuvaba miinimumi arestimine

01 Apr 2012, 17:13

Sellises olukorra peaks lähtuma töötaja poolt tehtud avaldusest. Kui töötaja on avalduses kirjutanud, et tulumaksu miinimumi mahaarvamine tuleb teha temale makstavast töötasust ning olukorras, kus töötaja saab kaks töötasu, siis peab olema töötajal võimalus valida, millist töötasu töötaja silmas pidas. Tööandja ei tohiks töötajale valida omaalgatuslikult halvemat varianti. Üldjuhul tasutakse nn põhitöötasu koos lisatasuga ning tööandja arvestab sellelt summalt maha tulumaksuvaba miinimumi.


Vastas Katrin Sarap

Vasta