Saamata jäänud töötasu

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Saamata jäänud töötasu

05 Apr 2012, 13:59

Tere, lubage pöörduda Teie poole murega.
Töötasin oü-s, puksiirabi autojuhina ja kuna töölepingus kokkulepitud töötasusid ei maksnud, korduvalt küsides, oli vastus, raha momendil pole ja nii oodates kevadeni 2010. Siis sai mõõt täis ja võtsin appi töövaidluskomisjoni. Töövaidluskomisjon määras, et töötasu tuleb välja maksta, kuid siiani pole seda saanud. Kuna asi sai ka kohtutäituri kätte, ei ole ka kohtutäitur suuteline midagi tegema, et seda nõuet siiski kätte saada. Kohtutäitur soovitas asja anda kohtusse ja teha avaldus, pankrot välja kuulutada. Kuna ma olen juba pensionäri ridades, siis pole mul kohtusse andmine rahaliselt võimalik, seega pöördusingi Teie poole, ehk suudate Teie selles asjas mind aidata, et ikka saaksin oma ausalt teenitud töötasu ka kätte. Ilmselt muud väljapääsu ma ei näe ja millised oleks siis võimalused sellised sulid ettevõtjad korrale kutsuda. Kas siis tõesti Eesti seadused annavad õiguse tööandjatel vaeseid töövõtjaid pügada ja teha nii, nagu ise tahavad või heaks arvavad?
Teid ette tänades.

Re: Saamata jäänud töötasu

05 Apr 2012, 13:59

Küsija on pärast töövaidluskomisjoni poolt saadud otsust käitunud õigesti, pöördudes nõude täitmiseks kohtutäituri poole. Kui täituril ei ole midagi sisse nõuda, siis ei ole võimalik nõuet täita. Teadmata nõude suurust jne ei ole võimalik kinnitada, ega ümber lükata kohtutäituri soovitust pankroti avalduse esitamiseks. Soovitan jälgida Ametlikes Teadaannetes esitatavaid teateid pankroti väljakuulutamise kohta. Juhul, kui kõne all oleva äriühingu pankrott on välja kuulutatud, siis on küsijal võimalik esitada pankrotihaldurile nõudeavaldus saamata jäänud tasude osas. Pankrotihaldur edastab saamata töötasu nõude Töötukassale, mis seaduses sätestatud korras töötasu hüvitab.


Vastas Katrin Sarap

Vasta