Vormiriided.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Vormiriided.

29 Apr 2012, 14:43

Ma töötasin turvatöötajana firmas alates 19.12.2011 kuni 24.04.2012.Peale töölepingu lõpetamisel tööandja keelas turvariided tagasi võtta,võtis ainult osaliselt.Minu palgast peeti kinni 214 euri,seletades niimodi,et ma pean maksma töörieete täismaksumus ära.Töölepingu sõlmimisel mulle lubati(suuliselt),et täis summa tööriiete eest ma pean maksma ainult sel juhul kui lahkun töölt enne kaitseaja.Nüüd tuleb välja,et tööpakkuja pettis mind.Minu arvates tööriiete maksumus on liiga kallis.Ma soovin tagastada tööriided,nad on mul korras.Ma ei saa nii suuri kingitusi firmale teha(ma mõtlen raha tööriiete eest,214 euri)sest minu kuupalk oli ainult 300 euri.
Lugupidamisega,

Re: Vormiriided.

10 Mai 2012, 07:33

Tere,
Töölepingu seadus (§ 78) lubab kohtuväliselt tööandjal oma nõudeid töötaja töötasu nõudega tasaarvestada töötaja kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis antud nõusolekul. Ilma töötaja nõusolekuta võib tööandja töötaja töötasust kinni pidada ainult töötajale makstud ettemakse, mille töötaja peab tööandjale tagastama, ja töölepingu lõppemisel tasu väljatöötamata põhipuhkuse eest. Tööandja peab seejuures tasaarvestamisel arvestama täitemenetluse seadustiku §-s 132 sissenõude pööramise kohta sätestatut (st sissetulekut ei arestita, kui see ei ületa ühe kuu eest ettenähtud töötasu alammäära, st 290 eurot kuus).

Vastas: Evelyn Bach, SA Õigusteenuste Büroo

Vasta