Mure

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Mure

08 Mai 2012, 19:40

P1150550.JPG
lepingu lõpetamine
P1150550.JPG (86.19 KiB) Vaadatud 2302 korda
P1150548 (1).JPG
leping2
P1150548 (1).JPG (96.87 KiB) Vaadatud 2302 korda
P1150547.JPG
leping
P1150547.JPG (113.92 KiB) Vaadatud 2302 korda
Tere,

Ma tahtsin küsida, et kas juhul kui ma olen juba lepingu lõpetamisele alla kirjutanud on mul võimalik seda veel vaidlustada ja koondamisraha nõuda?

Teema siis selline üldkokkuvõttes


Nimelt sõlmisin (endale teadmata, avastasin selle alles siis kui leping lõpetati) veebruaris TÖÖVÕTU lepingu, klienditeenindaja kohale. (lepingu fail on manuses).

Ning 26.04. lõpetati see ette teatamata, (pidin ka allkirja andma kuna tegemist oli ju töövõtulepinguga). lihtsalt, et pood pannakse kinni.

uurides aga selgus, et tegelikult vastab lepingu sisu pigem töölepingu mitte töövõtu lepingule.

On mul mõtet töövaidluskomisjoni pöörduda.

Re: Mure

11 Mai 2012, 16:13

Tere,

vaidluse tulemus sõltub paljuski tõendamisest ja täpsematest asjaoludest.
Esmalt tuleb tuvastada töölepinguline suhe. Kui töövaidluskomisjon tuvastab, et tegemist oli töölepinguga, siis saaks taotleda töölepingu erakorralise ülesütlemise tühisuse tuvastamist, töövaidluskomisjoni poolt töölepingu lõpetamist ja sellega koos hüvitist. Koondamist nõuda ei saa.
Märgite, et olete lõpetamisele alla kirjutanud. Kui käsitleda seda (töö)lepingu kokkuleppel lõpetamisena, siis soovides seda vaidlustada, tuleks tõendada sõltuvalt asjaoludest tsiviilseadustiku üldosa seadusest tulenevaid tehingu tühisuse või tühistamise aluseks olevaid asjaolusid.
Millise otsuse teeb töövaidlusorgan, sõltub tõenditest ja asjaoludest.
Oluline on tähele panna, et töövaidluskomisjonile avalduse ülesütlemise tühisuse tuvastamiseks peab esitama 30 kalendripäeva jooksul arvates ülesütlemisavalduse saamisest (oma õiguste rikkumisest teada saamisest).

Vastas: Evelyn Bach, SA Õigusteenuste Büroo

Vasta