Töölepingu lõpetamine ja puhkus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Töölepingu lõpetamine ja puhkus

30 Mai 2012, 18:45

Inimene on esitanud lahkumisavalduse (30 kalendripäeva teatas ette nagu seadus kohustab) ja soovib enne töölt lahkumist välja võtta ka nädala põhipuhkust (puhkuseavaldus sai esitatud kohe peale lahkumisavaldust, samal päeval), siis kas tööandjal on õigus sellest puhkuse andmisest keelduda? (isegi kui töötajal on see nädal juba 2011ndal aastal välja teenitud ja jäänud välja võtmata?).

Re: Töölepingu lõpetamine ja puhkus

07 Juun 2012, 16:22

Tere

Töötajal on õigus saada puhkust töölepingu seaduses ettenähtud korras, kusjuures eeldatakse, et töötaja iga-aastane puhkus on 28 kalendripäeva (põhipuhkus), kui töötaja ja tööandja ei ole leppinud kokku pikemas põhipuhkuses või kui seadus ei sätesta teisiti. Tööandjal on õigus puhkus katkestada või edasi lükata ettenägematu olulise töökorralduse hädavajaduse tõttu, eelkõige kahju tekkimise ärahoidmiseks.

Põhipuhkuse aja määrab tööandja, arvestades töötajate soove, mis on mõistlikult ühitatavad tööandja ettevõtte huvidega. Tööandja koostab puhkuste ajakava iga kalendriaasta kohta ja see tuli töötajale teatavaks teha kalendriaasta esimese kvartali jooksul. Puhkuste ajakava on õigus muuta tööandja ja töötaja kokkuleppel.

Puhkuste ajakavasse märkimata puhkuse kasutamisest teatab töötaja tööandjale 14 kalendripäeva ette kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis.

Töölepingu lõppemisel on tööandja kohustatud hüvitama töötajale kasutamata jäänud aegumata põhipuhkuse rahas.

Vastas: SA Õigusteenuste Büroo

Vasta