töö mitme tööandja juures

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

töö mitme tööandja juures

14 Juun 2012, 13:59

Tere! Mina töötan täiskohaga koolis. Üldtööaeg 35 tundi nädalas ehk 8.00-15.00 olen tööl. Mulle pakuti lisatööd lasteaias peale kella 3. Töölepingus konkurentsi osutamisest ei ole midagi kirjutatud ja minu lepingus lisatöökoht pole ära määratud, kui konkurent. Kas tööandjal on õigus keelata töötamise väljaspool üldtööaega teises kohas ning kas ma pean tööandjat teavitama?

Re: töö mitme tööandja juures

19 Juun 2012, 08:34

Tere

Üldjuhul töölepingute arvu seadus ei piira, samas aga eelduslikult ei tohiks tööaeg töölepingute puhul kokku ületada täistööaega.

Vabariigi valitsuse 25. juuni 2009. a määruse nr 113 „Haridustöötajate tööaeg” kohaselt loetakse pedagoogide lühendatud täistööajaks 35 tundi seitsmepäevase ajavahemiku jooksul ehk seitse tundi tööpäevas (sh on määratletud õppetundide arv selles ajavahemikus). Seega, mitmel kohal ja mitme töölepinguga töötades tuleks jälgida, et kokku ei ületataks täistööaja tundide arvu. Töö- ja puhkeaeg on siiski kehtestatud selleks, et töötaja jõuaks taastuda.

Otseselt mujal töötamiseks tööandja nõusolekut/teavitust seadus ei nõua, kuid mõnel juhul võib see osutuda mõistlikuks. Tööaja korralduse kehtestab tööandja ja see on töötajale täitmiseks kohustuslik.

Töölepingule lisaks on on olemas veel töövõtu- ja käsunduslepingud, mille regulatsiooni kehtestab võlaõigusseadus. Eri lepingu liikide vahel valimine sõltub kokkuleppe sisust.

Vastas: SA Õigusteenuste Büroo

Vasta