Põhjendamata soovitus töösuhte lõpetamiseks

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Põhjendamata soovitus töösuhte lõpetamiseks

18 Juun 2012, 12:16

Töötan gümnaasiumis õppealajuhatajana 21 aastat. Olen oma tööle tunnustust saanud, tiitleid, aukirju, positiivset tagasisidet jms. Suhteliselt uus (2a) ametis olev vallavanem esitas nüüd kooli direktorile soovituse õppealajuhataja väljavahetamiseks. Meie kooli probleem oli PISA testi ebaõnnestunud tulemused 2003. a. Selles info põhjal valmistusime sel aastal testiks suure hoolega, tulemused selguvad 2013.a . Olen kooli töö tulemuslikkust tutvustanud valla volikogu istungil, esitanud materjale vallavanemale, välja andnud kooli juubelitrükiseid. Midagi halbe pole kuskilt tagasisideks saanud, ka vallavanemalt mitte. Direktori antud info peale teatasin, et kool on mulle olnud pühendunud elutöö objektiks ja ma ei soovi omal soovil lahkuda. Kas vallandamiseks peab olema ka konkreetne põhjus? Kuidas peaksin oma mainet ja töökohta kaitsma. Vallavanem minuga sel teemal rääkinud ei ole ja tema pole ka minu tööandja.
Jään vastust ootama, suur segadus on mõtetes.

Re: Põhjendamata soovitus töösuhte lõpetamiseks

22 Juun 2012, 11:58

Tere

Töölepingu lõppemise, sh ülesütlemise alused ja korra sätestab töölepingu seadus. Töölepingu võib lõpetada poolte kokkuleppel, kuid see eeldab, et mõlemad pooled on lõpetamises kokku leppinud ja soovivad seda. Samuti on võimalik tööleping töötajal üles öelda korraliselt (nö omal soovil), kuid see eeldab samuti töötaja tahet. Teie küsimusest võib järeldada, et Teie töölt lahkuda ei soovi.

Töölepingu ülesütlemiseks peab tööandjal olema põhjus. Mis põhjusel tööandja soovib töölepingu lõpetada ja kas selleks ka alust on, selgub siis, tööandja esitab Teile töölepingu ülesütlemisavalduse, kusjuures ülesütlemist peab tööandja põhjendama (TLS § 95). Samuti tuleks märkida, et töölepingu võib üles öelda üksnes mõistliku aja jooksul pärast seda, kui ülesütlemise aluseks olnud asjaoludest teada saadi.

Kui töölepingu ülesütlemine oli alusetu ja/või vastuolus seaduse nõuetega, siis saab ülesütlemise vaidlustada, esitades avalduse töövaidluskomisjoni või kohtule. Töölepingu ülesütlemise vaidlustamise nõude aegumise tähtaeg on 30 kalendripäeva ülesütlemisavalduse saamisest.

Lugupidamisega,
SA Õigusteenuste Büroo

Vasta