tähtajaline tööleping

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

tähtajaline tööleping

21 Juul 2012, 14:12

Tere päevast!
Ma töötan lasteaias alates 02.01.2012. Mul on tähtajaline leping kuni 31.08.2012
Praegu ma olen rase.Kas see võib kusagilt mõjutada tööandja peale, et pikendada minu tööleping?

Ootan Teie vastust.

Re: tähtajaline tööleping

30 Juul 2012, 10:57

Tere

Nimetate, et Teiega on sõlmitud tähtajaline tööleping (töö ajutine). Tähtajaline tööleping lõppeb tähtaja saabudes. Tööst keeldumise alused ( haigus, puhkus vms) ei mõjuta lepingu kestust - st leping lõppeb sõltumata sellest, kas olete tähtaja saabudes tööd tegemas või mitte. Töölepingu pikendamise vajaduse üle otsustab tööandja – kas on vaja jätkata sama inimesega koostööd või mitte. Rasedatega töölepingu lõpetamise eriline kaitse on töölepingu seaduses sätestatud koondamise puhuks. Teie situatsioonis pole aga tegemist koondamisega (töölepingu ülesütlemine tööandja majanduslikel tingimustel).

Lugupidamisega,
SA Õigusteenuste Büroo

Vasta