töölepingus kokkulepitust mittekinnipidamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

TL-s kokkulepitud lisatasud ja hüved

09 Veebr 2011, 10:57

TL lisana on vormistatud tööandaja ja töötaja(minu) vaheline kokkulepe:
1)isikliku auto kasutamise eest tööülesannete täitmisel makstakse hüvitust 1000 kr kuus
2)tööalaste mobiiltelefoni kõnede hüvitamiseks makstakse müügijuhile 200 kr kuus. Hüvitise saamiseks vormistatakse töötaja telefoni number tööandja kasutusse.
Tööandja ei ole TL -s kokkulepitust kinni pidanud, 2010 aasta eest on mulle maksmata 9 kuu eest autokompensatsioon kokkulepitud ulatuses ja telefonikõnede eest ei ole hüvitust üldse makstud. Olen pöördunud pidevalt ettevõtte juhataja poole küsimusega, miks on kokkulepitud kompenastsioonid maksmata(olen tööülesannete täitmiseks kulutusi teinud ja kordades rohkem kui TL- s kokku lepitud). Kuigi ettevõtte juhataja on ise ka omanik ja 1/2 juhatust, väidab ta , et juhtus ei ole igakuiselt otsustanud mulle kompensatsiooni maksta ja sellepärast ma ei saagi kompensatsiooni.
Mida teha? Kas kohtu kaudu nõuda saamatajäänud kompenstsioonid?

töölepingus kokkulepitust mittekinnipidamine

16 Veebr 2011, 16:15

Tere!

Tööandja ja minu vahel sõlmitud töölepingu lisas on kokku lepitud, et tööandja maksab mulle isikliku auto kasutamise eest tööülesannete täitmisel 1000 krooni kuus. Mobiiltelefoni kõned hüvitatakse kuus 200 krooni, hüvituse saamiseks vormistatakse töötaja telefon ettevõtte kasutusse.
Tööandja ei ole mulle maksnud autokomp´i 2010 aastal 9 kuu eest ja mobiiltelefoni kõnesid ei ole üldse hüvitanud.
Selleteemaline kirjavahetus toimus detsembri algul.
Mobiiltelefoni numbrit ei ole registreeritud ettevõtte arvele, mina töövõtjana ei saa ju seda ühepoolselt teha, kui tööandja ei ole huvitatud tel nr registreerimisest ettevõtte nimele. Ettevõtte juht on ühtlasi ka juhatuse esimees. Minu küsimuse peale, miks mulle ei ole kokkulepitud hüvitisi välja makstud vastas juhataja, et juhatus ei ole seesugust otsust teinud ja üleüldse leiab tema, et ma ei ole aasta jooksul üldse autot kasutanud ja telefoni ka ei ole kasutanud tööülesannete täitmiseks. Kuigi nimekaartile on trükitud minu isikliku mobiiltelefoni number ja ma kasutan seda tööülesannete täitmiseks igapäevaselt.

Nüüd, 14 veebruaril , saatis tööandja mulle hoiatuse, kus on üles loetletud rida tema e kirju(esimene olevat saadetud 28.06.2010), millele ma ei olevat vastanud, ja millega ta annab mulle teada, et ma ei ole täitnud töökohustusi. Selge on see, et tööandja ei ole huvitatud minuga töölepingu jätkamisest ja püüab leida kõikvõimalikke nn"seaduslikke" vahendeid, et saaks teha erakorralise TL ülesütlemise. Tegelikkuses on ta minu tööülesanded mind teavitamata jaganud teistele töötajatele ja teinud kõik selleks, et mind takistada töölepingus kokkulepitud tööülesandeid täitmast. Hoiatus juba tuli ning nüüd ootan erakorralise ülesütlemise teadet. Mida sellises situatsioonis üldse on võimalik ette võtta?

Re: töölepingus kokkulepitust mittekinnipidamine

22 Veebr 2011, 13:44

Teie esimestele küsimustele vastasime juba eelmises postituses.
Hoiatusele peate kiiresti vastama ja põhjendama oma seisukohti. Kindlasti peate välja tooma tööandja poolsed rikkumised ja puudujäägid. Meilidele peab töötaja ikka vastama, sest see on tagasiside ja info oma töö kohta.

Re: TL-s kokkulepitud lisatasud ja hüved

22 Veebr 2011, 13:45

Vastavalt TLS § 29 lg 4 sätestab, et kui lisaks töötasule on kokku lepitud, et tööandja annab töötajale ka muid hüvesid, siis on töötajal õigus neid nõuda.
Nõude peate kirjalikult esitama tööandjale. Kui sellest ei piisa, siis saate teha avalduse töövaidluskomisjonile.

Vasta