PS 23

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

PS 23

30 Okt 2012, 12:07

Tere,

2009 aastal seoses jõustunud TLS muudatustega vähendas tööandja töötasu, millega mina ei olnud nõus ning lahkusin ettevõttest. Tööandja ei olnud lahkumisega nõus ning toimus kohtuvaidlus, mille tulemusel tööandja kaotas ning pidi väljamaksma hüvitised jne.

Tööandja oli kättemaksuhimuline ning esitas TVK'le avalduse laoseisu puudujäägi hüvitamiseks. Tööandja esitas ebausaldusväärseid ning dateerimata inventuuri tulemusi, mis olid tehtud ka 6 päeva hiljem, kui töösuhe faktiliselt lõppes.
TVK tegi otsuse minu kasuks ning nimetas tööandja tõendid ebausaldusväärseks ning kahtluse alla seatavaks. Tööandja ei ole otsust vaidlustanud. TVK otsus jõustus 09.2009.

Eelmisel nädalal sain kutse ilmuda tunnistajana prefektuuri seoses just nende inventuuridega. TVK otsusest on möödas 3 aastat ja nüüd endine tööandja esitab avalduse politseisse.

Küsimus:

1. Kuidas see on kooskõlas PS § 23 lg 3 - kedagi ei tohi teist korda kohtu alla anda ega karistada teo eest, milles teda vastavalt seadusele on mõistetud lõplikult süüdi või õigeks.
2. Kui avalduses on kirjas, et endine tööandja kahtlustab mind selles, miks politsei kutsub mind tunnistajana?
3. Millised õigused mul on seoses selle kriminaalasja menetlusega, kui faktiliselt minu nimi on avalduses kui peamine kahtlustatav?
4. Politseist öeldi, et advokaati pole vaja ja kui esitakse kahtlustus, siis saadetakse eraldi kutse. Kuna asjaolud on enam vähem teada, siis kuidas tagatakse minu õigus enda vastu mitte tunnistusi anda?

Ette tänades

Re: PS 23

03 Nov 2012, 01:18

Tere,

Foorumis ei vastata karistusõigust ja kriminaalmenetlust puudutavatele küsimustele. Sellekohane regulatsioon on sätestatud karistusseadustikus ja kriminaalmenetluse seadustikus (kättesaadavad: www.riigiteataja.ee). Nt tunnistaja ülekuulamise kohta: kriminaalmenetluse seadustik alates § 66, ütluste andmisest keeldumine § 71.

Eesti Vabariigi põhiseaduse § 23 lg 3 sätestab mitmekordse karistamise keelu. Seega, isikut ei või täiendavalt karistada sama teo eest, kui on olemas jõustunud karistamisotsus ( TVK lahendab tsiviilvaidlusi).

Lugupidamisega
SA Õigusteenuste Büroo

Vasta