Palk ilma lepinguta töötades

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Palk ilma lepinguta töötades

26 Veebr 2014, 12:01

Tere, minu mure on selles, et töötan ilma lepinguta ja nüüd tööandja ei taha maksta kokkulepitud tasu. Leping jäi sõlmimata tööandja pärast, mina vajasin töökohta ning olin nõus. Palgaks leppisime kokku 300 eurot kuus (väiksema summa, kui oleks olnud lepinguga). Olen töötanud korralikult täistööajaga kaks kuud, palka aga ei ole makstud. Tööandja ütleb, et lepingut pole ja ma ei saa midagi nõuda. Kas ma võin nõuda oma kokkulepitud palka ka ilma lepinguta?

Re: Palk ilma lepinguta töötades

27 Veebr 2014, 16:51

Tere,

1. Enam kui kahenädalase töötamise korral tuleb tööleping sõlmida kirjalikult, kuid kirjaliku lepingu puudumine ei tähenda, et Teil töölepingut ei ole.
Tööleping loetakse sõlmituks ka juhul, kui töötaja asub tegema tööd, mille tegemist võib vastavalt asjaoludele eeldada üksnes tasu eest. Seega saab lugeda Teie ja tööandjavahelise töölepingu sõlmituks, kuigi kirjalikult töölepingut ei vormistatud.
2. Tööandja on eelkõige kohustatud maksma töö eest töötasu kokkulepitud tingimustel ja ajal.
Kui töötasu kokkulepet ei suudeta tõendada, loetakse töötasu suuruseks sarnase töö eest sarnastel asjaoludel tavaliselt makstav tasu.
3. NB! Alates 1. jaanuarist 2014. a tuleb täistööajaga töötamise korral maksta töötasu vähemalt 355 eurot (töötasu alammäär).
Kokkuvõtvalt – Teil on igati õigus oma töötasu nõuda, kuid peate olema valmis oma nõudeid tõendama. Näiteks kaastöötajad tunnistajatena kaasama. Avalduse võib esitada töövaidluskomisjoni (vt töövaidluse lahendamise kohta: http://ti.ee/index.php?page=748&).

Lugupidamisega
SA Õigusteenuste Büroo

Vasta