Töösuhte lõpetamine haiguse tõttu

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 3
Liitunud: 03 Dets 2014, 09:27

Töösuhte lõpetamine haiguse tõttu

03 Dets 2014, 09:44

Tere
Kui töötaja oli käesoleva aasta jooksul kokku haiguslehel üle 4 kuu (viimane haigusleht 3 kuud), kas ta saab tööandjalt nõuda töölepingu lõpetamist §88 alusel, tervislikel põhjusel?

Lugupidamisega,

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: Töösuhte lõpetamine haiguse tõttu

04 Dets 2014, 08:45

Töötaja ei saa tööandjalt nõuda tööandjapoolset erakorralist ülesütlemist TLS § 88 lg 1 alusel.
Töölepingu erakorralise ülesütlemise otsuse tööandja poolt saab langetada ainult tööandja ise, kui tööandja seda teha ei soovi, siis ta seda tegema ei pea.

Töötaja jaoks on tervise seisundi tõttu töölepingu erakorraliseks ülesütlemiseks antud seadusandja poolt võimalus töölepingu seaduse § 91 lõikes 3.
Seejuures tasub aga meeles pidada, et kuigi töölepingu erakorralise lõppemise põhjus on näiliselt sama, ükskõik kumma poole algatusel ülesütlemine toimub, töötaja tervis, siis õiguslikud tagajärjed ja sotsiaalne kaitse on erinev.
Tööandjapoolne töölepingu ülesütlemine TLS § 88 lg 1 p 1 alusel annab töötajale töötuks jäämisel võimaluse taotleda töötuskindlustushüvitist (seejuures peavad täidetud olema muud seadusega ettenähtud eeltingimused, vt https://www.tootukassa.ee/content/toetu ... tushuvitis), kuid töötaja initsiatiivil toimuv erakorraline ülesütlemine TLS § 91 lg 3 alusel sellist võimalust ei taga.


Vastas Meeli Miidla-Vanatalu.

Vasta