Tööleüingu muutmine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Tööleüingu muutmine

23 Okt 2016, 12:51

Tere,
Olen samas ettevõttes tootanud alates 23.08.2010, lepingujärgselt koosneb minu töötasu põhipalgast ning müügiboonusest, mida arvestatakse netorentaabluse põhimõttel. Lisatasu makstakse igakuiselt hiljemalt 20.kuupäevaks üleeelmise kuu müügitulemuste eest.
Alates 01.01.2017 soovib tööandja muuta minu töölepingut nii, et tõstetakse põhipalka ning vähendatakse % müügitulemuste eest.
Kuidas peaks toimuma novembri ja detsembrikuu 2016 eest müügiboonuse väljamaksmine, kas endiste või uute % alusel?
Aitäh ette!

Re: Tööleüingu muutmine

25 Okt 2016, 21:35

Sellises olukorras tuleks pidada tööandjaga läbirääkimisi ja kokku leppida, kuidas 2016. aasta viimaste kuude eest boonuste maksmine toimub. Paljuski oleneb ka sellest, kuidas toimub alates 1. jaanuarist töötasu arvestamine ja maksmine, kas uus süsteem arvestab eelneva aasta viimastel kuudel antud panust või mitte.
Kui uus töötasu maksmise süsteem 2016.aasta panust mingilgi moel enam ei arvesta, oleks mõistlik, et novembri- ja detsembrikuu töötasu makstakse välja vastavalt 31. detsembrini kehtinud kokkuleppele.


Vastas Meeli Miidla-Vanatalu.

Vasta