Töölepingu lõpetamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Töölepingu lõpetamine

28 Nov 2016, 20:04

Tere!

Andsin tööandjale lahkumisavalduse 09.11, et lõpetada tööleping 09.12. Saamata on mul veel puhkust 5 päeva, mille tahtsin välja võtta minu tööloleku viimasel nädalal ehk siis 05.12-09.12, sest alates 05.12 alustan tööd uue tööandja juures. Kahjuks praegune tööandja ei võtnud minu puhkuseavaldust vastu ja ütles, et maksab puhkusejäägi kinni ja pean tööl käima punktipealt kuni 09.12.
Kas mul on mingigi võimalus võtta "endiselt" tööandjalt puhkus välja ja alustada 05.12 uue tööandja juures? Mis saab sellisel juhul kui ma alates 05.12 "endise tööandja" juurde tööle ei ilmu.

Tänan ette!

Re: Töölepingu lõpetamine

30 Nov 2016, 21:05

Töölepingu seadus eeldab korralise ülesütlemise korral 30-päevast etteteatamist töötaja poolt.
Nagu Teie kirjast mõista võib, väljendasite ise tööandjale selget tahet lõpetada töösuhe 9. detsembril. Selle tahteavalduse tagasivõtmine või muutmine on võimalik aga ainult poolte kokkuleppel.
Kui tööandja on kinnitanud 2016.aastaks puhkuste ajakava, siis ajakava välist puhkust saab kasutada ainult poolte kokkuleppel ning kui tööandja nõus ei ole, siis peate tööl olema.
Kui aga puhkuste ajakava koostatud ei olnud, tuleb ikkagi puhkuse kasutamisest teada anda vähemalt 14 kalendripäeva ette ning seda kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis ehk näitkeks e-kirjaga.
Seda praegu enam teha ei jõua.

Kui te 5. detsembril tööandja juurde tööle ei ilmu ja teada ka ei anna, et Te tööle ei tule, siis tekib tööandjal õigus Teid hoiatada nö „tööluusi“ eest ning ka järgnevatel päevadel töölt puudumise korral ise tööleping erakorraliselt üles öelda töölepingu seaduse § 88 lõike 1 punkti 3 alusel töölepinguliste kohustuste rikkumise tõttu. Juhul, kui tööandjale tekib Teie ootamatu puudumise tõttu otsene varaline kahju, mida saab hiljem tõendada, siis saab ta seda Teilt ka välja nõuda.

Töötaja heauskne käitumine eeldaks siiski, et annate tööandjale näiteks e-kirjaga teada, et alates 5. detsembrist enam tööle ei tule.
Siis on tal võimalus otsida kohe asendaja ehk teha kõik endast olenev, et Teie senine töö tehtud saaks, see vähendaks võimalust senisele tööandajale kahju tekkimiseks.
Igal juhul tekib tööandjal kohustus hiljemalt 9.detsembril Teile lõpparve välja maksta ning Teil kohustus tagastada tööandjale kuuluv vara oma viimasel tööpäeval või kui see ei ole võimalik, siis esimesel võimalusel näiteks kullerteenust kasutades.

Seega käituge heauskselt ning ärge unustage senise tööandja huvidega ka töösuhte lõppemisel.


Vastas Meeli Miidla-Vanatalu.

Vasta