Töösuhted

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Töösuhted

09 Dets 2016, 11:08

Tere!
On olemas seadus, mis keelab tööandjal töölepingust taganeda. Kas see kehtib ka suulise lepingu kohta?
Mind võeti tööle 0,6-0,7 töökoormusega vastavalt kuule, kuna kodus väike laps. Sain iga kuu ise anda oma tööpäevad, millal saaksin tööl olla, see siis suuline leping või kokkulepe ja sobis mõlemile. Nüüd kui olen peaaegu töötand firmas 8 kuud, ei pidavat enam niimoodi sobima, et peaksin töötama nende graafiku järgi, mis ilmselgelt hetkel ei sobiks mulle.
Et kas saaksin rõhuda sellele lepingule või kokkuleppele, mille alusel mind tööle võeti või sundolukorras peaksin töölt lahkuma?

Re: Töösuhted

22 Dets 2016, 19:56

Töölepingust ei saa tõesti taganeda, seda saab kas täita või üles öelda ( lõpetada). Võlaõigusseadus kehtestab suulise kokkuleppe võimaluse, kuid töölepingud peavad olema alati sõlmitud kirjalikus vormis. Suuline tööleping on erandkorras 14 päeva kehtiv ja ülejäänud ajal peab olema kirjalik tööleping.

Praegu te isegi ei tea, kas olete tööl 0,6 või 0,7 koormusega. Seega, kas teie tööaeg on 25 tundi nädalas või 28 tundi nädalas? Saan aru, et teil oli paindlik tööaeg ja tööandjale see sobis. Tööaeg, töötamise aeg, palga maksmise aeg ja tingimused peavad olema fikseeritud kirjalikult töölepingus.

Kui tööandja aktsepteeris ja mõlemale poolele sobis teie eelnev töökorraldus, siis polnud probleemi, kuid nagu ma aru saan teie kirjast, oli see sõlmitud suulises vormis. Nüüd, kus tööandja soovib kehtestada uue töögraafiku, siis tööandja peab selle vormistama kirjalikus vormis.

Siinkohal palun rääkige tööandjaga ja leppige kokku mõlemaid pooli rahuldavas töökorralduses ja vormistage see töölepingus või töökorralduses kirjalikult. Sel juhul on seda keerukam igakordselt muuta ja mõlemal osapoolel on kindlus lepingu täitmisel.


Vastas Krista Paal.

Vasta