Kui tööandja ei teata aegsasti müügiootust, millest sõltub p

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kui tööandja ei teata aegsasti müügiootust, millest sõltub p

18 Mär 2017, 18:53

Tere,

Minu osakonna töötajatel on oluline osa palgast seotud müügiplaani täimisega. Ehk siis kui on täidetud teatud % müügiootusest, saad lisatasu ja kui on täidetud alla normi siis lisatasu ei saa terve järgneva kvartali vältel. Müügi kokkuvõtteid tehakse iga kuu. Muret tekitab hiline müügiplaani kommunikeerimine.

Näiteks täna 18. märts, ei tea ma veel oma märtsi kuu müügi ootust. Ma võin küll selle suurusjärku Jaanuari ja Veebruari ootuse põhjal ligikaudselt arvata, mis ta võiks olla aga kindlalt ei tea.

Seega kas võib töötajale, kelle tasu sõltub otseselt müügiplaani täitmisest, kehtestada müügi-ootuse alles kuu teises pooles kui aega selle täitmiseks on jäänud vaid loetud päevad?

Nii on ju väga lihtne tegelikule müügile "juurde keevitada" sobilik summa ja siis töötajale öelda, et sa ei täitnud ootust ning lisatasu seega terve järgmise kvartal vältel ei saa.

Re: Kui tööandja ei teata aegsasti müügiootust, millest sõlt

24 Mär 2017, 11:24

Töötasu maksmise põhimõtted (sh lisatasu) peavad olema selged ja üheselt mõistetavad ning selline hiline müügiootuse kehtestamine ei ole kindlasti põhjendatud.
Töölepingu seaduses sätestatud töötasu maksmise põhimõtted rajanevad eeldusel, et töötaja on võimeline töötasu arvestamise ja maksmise tingimusi teades ka ise välja arvutama tasu konkreetse kuu eest, mil ta tööd teeb ehk enne uue kuu algust peab olema töötajale selge, kuidas algaval kuul töötasu kujuneb.
Teie poolt kirjeldatud tööandja käitumine ei näi heauskne ega töötaja huvidega arvestav ning tööandja peaks mõtlema tasustamissüsteemi muutmisele esimesel võimalusel.


Vastas Meeli Miidla-Vanatalu.

Vasta