Töö

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Töö

22 Mär 2017, 16:00

Mul tekkinud mure. Meile pandi ühisaiamaale ühiskraan, kust saab vett.Panijaks oli meie vallavalitsus. See, et mul mees oli samal ajal tööl
vallasaunas, siis kuidagi nagu sujuvalt läks see vee andmine rahvale ja pärast veetasu korjamine minu alla. Nüüd tekkinud probleem, osa inimesi
jättis arve makmata. Maksin enda rahast ära et vallavalitsuse ees kohustusi poleks. Kõik korras. Aga hr.vallavanemale see ei sobi, karjub löugab.Mul mingit töölepingut pole tehtud, ammugi mingit palka pole saanud. Nii ja edasi, ma ise olen vallamajas majahoidja koristajana tööl. Antud töölepingus samuti pole midagi kirjas, et see kuuluks mu töökohustuste hulka. Samuti sujuvalt anti mulle veel lisaks Raamatukogu lehtede
korjamine, millest hakkab ka juba oma aasta täis saama. Ühesõnaga, kõik mis teha vaja nagu ma mingi ori ainult tehku. Ja nüüd seoses selle aiamaaga kirjutas härra mulle käskkirja. Kuigi see ei ole ju minu tööna kirja pandud minu töölepingus.
Oih no nii segane jutt. Natuke abile lootes.

Re: Töö

22 Mär 2017, 16:00

Teil tuleks kõik ühisaiamaa veekraani kasutajad kokku kutsuda ja ühiselt otsustada (ka kirja panna), kes vastutab raha korjamise eest ja kellel on õigus nõuda teistelt tasumist. Teil tuleb täita vaid töölepingus kirjalikult fikseeritud töökohustusi, kuid praegusel juhul olete vabatahtlikult võtnud täitmiseks ka teised kohustused.


Vastas Jana Kitter.

Vasta