Lähetusse sõit ja ületunnid

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 29 Okt 2017, 18:43

Lähetusse sõit ja ületunnid

29 Okt 2017, 19:09

Tere

Käin iga nädal paar päeva lähetuses väljaspool Eesti Vabariiki. Töölepingus on kirjas, et mind võib lähetada väljaspoole Eesti Vabariiki. Lähetusse ja tagasi sõidule kulub umbes 8h nädalas. Ehk kuu lõikes tuleb kokku päris märgatav aeg. Kuna koos nende tundidega tuleb ka ületunde, ei soovi tööanda arvestada lähetusse ja tagasi sõitd aega tööaja alla. Mina ei taha sellega leppida, sest ei lähe lähetusse omal tahtel ning tegeleme ka transpordi tööga. Seega tekibki küsimus, kas lähetusse ja tagasi sõitmise aeg kuulub tööaja alla?

Veel sooviks küsida, et kui tehtud ületundide eest antakse vabaaega, siis kes otsustab, millal see vaba aeg antakse? Kas see on ainult tööanda öelda, millal saan ületundide eest vabaaja?

Lugupidamisega!

Postitusi: 1316
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Lähetusse sõit ja ületunnid

05 Nov 2017, 21:05

Tere,
Selgesõnaliselt Töölepinguseaduses töölähetusse sõitmisele kuluvat aega tööajana ei käsitleta, küll aga tuleb arvestada, et tegemist on selgelt tööandja korraldustele alluva ajaga ehk tööaja direktiivi ja seaduse mõistes tööajaga. Kui töötaja allub tööandja juhtimisele ja kontrollile, siis on tegemist tööajaga.
Vaba aja andmise printsiibid on sätestatud Töölepinguseaduse § 42, milles märgitakse vaid, et vaba aja andmisel tuleb mõistlikult arvestada tööandja ja töötaja huve. Eeltoodust tulenevalt peaks see siiski toimuma poolte kokkuleppel ja arvestama mõlema poole huve.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta