Töösuhte lõpetamine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 16 Nov 2017, 22:20

Töösuhte lõpetamine

16 Nov 2017, 22:39

Tere
Sõlmisin xxx poega lepingu 08.11.17.a.Juba varsti sain aru,et see töö mõjub halvasti minu vaimule ja füüsisele.(olen praegu kaupluses õpilane ning samas juba pensionär).Soovin teada,kas mul on õigus leping kohe lõpetada ning ,kas õpilase ajal tekkinud puudujäägid pean ina välja maksma.

Postitusi: 1316
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Töösuhte lõpetamine

27 Nov 2017, 06:37

Tere,

Nii tööandja kui töötaja võivad töölepingu igal ajal üles öelda. Seejuures tuleb järgida ülesütlemistähtaegu. Kuna Teie küsimusest saab järeldada, et Teil on nimetatud tööandja juures veel katseaeg, võite töölepingu üles ölda lühema etteteatamisajaga kui tavapärane 30 päeva ja esitada kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis ülesütlemisavalduse 15 päeva enne töölepingu lõppemist.
Töötaja vastutuse puhul tuleb silmas pidada, et töötaja vastutab ainult sellise rikkumise eest, mis tuleneb tema töölepingus kokkulepitud töökohustuste täitmata jätmisest või mittenõuetekohasest täitmisest ning töötaja on selles rikkumises süüdi.

Konkreetse olukorra hindamiseks või lisaküsimustele vastuse saamiseks soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerides ette veebiaadressil www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta