Töösuhte lõpetamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Töösuhte lõpetamine

16 Nov 2017, 22:39

Tere
Sõlmisin xxx poega lepingu 08.11.17.a.Juba varsti sain aru,et see töö mõjub halvasti minu vaimule ja füüsisele.(olen praegu kaupluses õpilane ning samas juba pensionär).Soovin teada,kas mul on õigus leping kohe lõpetada ning ,kas õpilase ajal tekkinud puudujäägid pean ina välja maksma.

Re: Töösuhte lõpetamine

27 Nov 2017, 06:37

Tere,

Nii tööandja kui töötaja võivad töölepingu igal ajal üles öelda. Seejuures tuleb järgida ülesütlemistähtaegu. Kuna Teie küsimusest saab järeldada, et Teil on nimetatud tööandja juures veel katseaeg, võite töölepingu üles ölda lühema etteteatamisajaga kui tavapärane 30 päeva ja esitada kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis ülesütlemisavalduse 15 päeva enne töölepingu lõppemist.
Töötaja vastutuse puhul tuleb silmas pidada, et töötaja vastutab ainult sellise rikkumise eest, mis tuleneb tema töölepingus kokkulepitud töökohustuste täitmata jätmisest või mittenõuetekohasest täitmisest ning töötaja on selles rikkumises süüdi.

Konkreetse olukorra hindamiseks või lisaküsimustele vastuse saamiseks soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerides ette veebiaadressil www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta