Tervishoiutöötaja vaktsineerimiskohustus

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 21 Nov 2017, 20:15

Tervishoiutöötaja vaktsineerimiskohustus

21 Nov 2017, 20:18

Tere!

Töötan tervishoiuvaldkonnas õena. Nagu igal aastal toimub ka sellele aastal töötajate gripivastane vaktsineerimine. Sellel aastal on aga mittevaktsineerijatel tekkinud kohustus esitada tööandjale seletuskiri, selle kohta miks töötaja ei ole nõus ennast vaktsineerima.
Minu teada Eestis selline seadus puudub, kus tervishoiutöötaja on kohustatud ennast vaktsineerima. Kas tööandjal on siinkohal õigus nõuda töötajalt oma tervist puudutavates otsustes seletuskirja?

Tänan vastamast!

Postitusi: 1316
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Tervishoiutöötaja vaktsineerimiskohustus

27 Nov 2017, 18:54

Tere,

Tööandjal on kohustus korraldada ja rahastada töötaja tervise kaitseks vajalikku immuniseerimist neil töökohtadel, kus töö iseärasuste tõttu on nakatumisoht. Vajalike vaktsineerimiste määramise aluseks on töökeskkonna riskianalüüs ja töötervishoiuarsti ettepanek. Tööalaselt kuuluvad vaktsineerimisele näiteks tervishoiutöötajad, loomaarstid, metsandustöötajad ja vastavate erialade üliõpilased ning mitmete muude erialade töötajad. Töötervishoiu alane vaktsineerimine on reguleeritud Töötervishoiu ja tööohutuse seaduse ning selle alusel kehtestatud õigusnormidega.

Seega võib tööandja seletuskirja nõue olla tingitud asjaolust, et kui riskianalüüs ja/või töötervishoiu arst on teinud ettepaneku töötajate vaktsineerimiseks ja mõni töötaja seda ei soovi, ei saaks ta haigestudes tugineda tööandja hooletusele ja tema vastu nõuet esitada.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta