töötamine ja palga maksmine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

töötamine ja palga maksmine

18 Mai 2018, 13:21

Tere.
Olen pensionär ja töötan alates okt.2016 töövõtulepingu alusel.Tööpäeva pikkuseks on 14 tundi.Kaks päeva tööl ja kaks päeva vaba.Tööga hõivatud olen siis igas kuus arvestuslikult 210 tundi.Töö sisuks taaraautomaadi töös hoidmine saatedokumentide vormistamine taarakastide vastu võtmine jm.Päeva tasuks on lepingus märgitud 10 eurot,aga ei mainita ,kui pikk see tööpäev on.Ühtegi palgalehte ma saanud ei ole,kuigi ma olen küsinud,Küsisin nüüd puhkuse kohta,et sooviks kaks nädalat võtta,seda rahas,sest asendajat meil ei ole.Töötan paarilisega kahekeisti ja anname teineteisele võimalust veidi puhata.Pangaarvele laekus mulle siis kahe nädala puhkuseraha või mis raha,sest palk oli mul juba käes, 44 eurot.Sooviks teada,mis on selles firmas valesti.

Re: töötamine ja palga maksmine

25 Mai 2018, 12:22

Tere,

Ilma töölepingut nägemata, tuginedes Teie esitatud asjaoludele saab väita, et midagi on valesti küll. Puhkust nn "rahas välja võtta" ei ole lubatud. Tõenäoliselt on probleeme ka töötasu arvestamisega ja tööaja arvestusega.
Soovitan Teil võtta kaasa asjassepuutuvad dokumendid ning pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta