Töölepingu lõpetamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Töölepingu lõpetamine

04 Juun 2018, 12:19

Tere!
Esitasin avalduse töösuhte lõpetamiseks 25.mail 2018. Kuupäevaks märkisin 16.juuni 2018 (viimane tööpäev 15.juuni). Nädalal 25 on mul veel 2 tööpäeva, nn lühike nädal (20 ja 21 juuni). Tööandja soovib mind hoida 30 päeva. Lisaks soovis, et muudaksin avaldusel olevaid kuupäevi. Sellest ma siiski keeldusin. Kas võin alustada 18. juunil uue tööandja juures või pean need 2 päeva olema veel endises kohas? Veel lisas, et tuleb kinni maksta need tööpäevad, mis jäävad töötamata enne 30 päeva. On see tõsi? Kui siiski 18.juunil lahkun, siis pean 2 päeva kinni maksma? Tööluusiga vallandatutel ju ei tule luusi päevi (töötamata päevi) kinni maksta?
Saamata puhkuse päevi on mul piisavalt. Kas neid päevi saab kasutada nende 2 päeva jaoks?
Aitäh!

Re: Töölepingu lõpetamine

11 Juun 2018, 22:11

Tere,

Tähtajatu töölepingu võib töötaja igal ajal korraliselt üles öelda. Korralisel ülesütlemisel ei pea töölepingu ülesütlemist põhjendama. Töötaja võib töölepingu korraliselt üles öelda ülesütlemisavaldusega kas kirjalikku taasesitamist võimaldavas (näiteks e-kiri või faks) või kirjalikus (omakäeliselt või digitaalselt allkirjastatud) vormis. Korralise ülesütlemise puhul on vaja teisele poole ette teatada vähemalt 30 kalendripäeva. Kui töötaja teatab töölepingu lõppemisest ette vähem kui 30 kalendripäeva, on tööandjal õigus nõuda seetõttu tekkinud kahju hüvitamist. Tööandja võib nõuda töötajalt hüvitist, kui tööandja tõendab, et töötaja süüline enne etteteatamistähtaja möödumist töölt lahkumine põhjustas talle kahju. Otsene kahju võib sellistes olukordades olla näiteks teenuse sisseostmise vajadus kuni uue töötaja leidmiseni, otseseks kahjuks saaks lugeda ka lahkunud töötajat asendavate töötajatele ületunnitöö eest makstava tasu jne.
Seega sõltub konkreetsetest asjaoludest, eelkõige kas tööandjale sai tekkida mingi kahju, kas on võimalik nõuda hüvitamist või mitte. Kui teil on näiteks vähem etteteatatud päevadel graafikujärgselt vabad päevad, siis tööandjale mingit kahju tekkida ei saa ja hüvitist maksta ei tule.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta