töölepingu lõpetamine tööandja algatusel

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

töölepingu lõpetamine tööandja algatusel

12 Okt 2018, 11:54

TERE!

Mure seisneb selles et pakuti pereliikmele tööd uues firmas vana tööandja juures sooviti lõpetada kiirkorras lepingu et asuda uuele tööle uues kohas tehti ka juba tööleping asumisega tööle kindlal kuupäeval kuid sai käidud ka vabadel päevadel mitu päeva uuel töökohal väljaõppel -kohanemas kuid päev enne kui pidi kontorist tulema inimesed viimaseid juhendamisi andma lõpetati leping neil tööl oleva inimese väitel et 15 a tagasi olevat elukaaslane vallandatud pahateo alusel .järgnevatel aastatel on olnud erinevaid firma ja töökohti kus on olnud kõrged ameti positsioonid ja vastutavad tööülesanded
Kui õigustatud oli see lepingu lõpetamise otsus või ongi nii et kui väidetavalt oled komistanud siis kannatad elu lõpuni ?

Re: töölepingu lõpetamine tööandja algatusel

20 Okt 2018, 10:48

Tere,

Kirjeldatud juhul saab olla tegemist vaid töölepingu erakorralise ülesütlemisega, kuivõrd töölepingust taganeda on keelatud (TLS § 82). Töölepingut on võimalik üles öelda vaid Töölepingu seaduses (TLS) sätestatud alustel. Seega tuleb hinnata millisele töölepingu sättele on tööandja lepingut üles öeldes tuginenud ja kas asjaolud on võimaldanud tugineda sellele sättele. Selleks soovitan registreeruda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes eelnevalt www.juristaitab.ee, võtta kohtumisele kaasa kõik asjassepuutuvad dokumendid ja kirjavahetus nng koostöös juristiga anda tekkinud olukorrale õiguslik hinnang.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Re: töölepingu lõpetamine tööandja algatusel

13 Nov 2018, 09:58

Tere. Minul käsil kohtuvaidlus saamata palkade suhtes Soome kohtus mille kaotajaks olen mina.Kuna tööandja väidab,et lõpetas lepingu kuna olin alkoholi joobe tunnustega, mis ei vasta tõele. Tahan esitada appellatsiooni ja küsimus on kas ma saan esitada uusi tunnistusi ja kutsuda tunnistajaid appellatsiooni kohtusse. Teise astme kohtus ?

Re: töölepingu lõpetamine tööandja algatusel

15 Nov 2018, 12:01

Tere,

Teie küsimusest selgub, et tegemist on vaidlusega Soome kohtus Soome seaduste järgi. Sel juhul saate parimat nõu Soome siseriiklikku õigust tundvalt juristilt. Üheks võimaluseks on kasutada eestikeelse juristi teenuseid, sealjuures,sõltuvalt kliendi sissetulekust ja majanduslikust olukorrast on võimalik taotleda kliendile Soome riigilt õigusabi jaoks rahalist toetust. Informatsioon on leitav veebilehel https://www.annemariepietila.com/

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta