Lapsehoolduspuhkus ja töökoormus

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 22 Dets 2018, 13:26

Lapsehoolduspuhkus ja töökoormus

22 Dets 2018, 13:34

Tere!

Enne lapse saamist käisin täiskohaga tööl (0.5 kohta ametlikult minu oma ning 0.5 asenduskohta). Lapsehoolduspukuse ajal tuli tööle tagasi isik kelle 0.5 asenduskohta mul oli, ning mul praegu ongi jäänud ainult 0.5 minu töökohta.
Ma tean, et meil lahkumas üks inimene osakonnast ning tema koht vabaneb. Küsimus selles, kas mul on õigust saada sellest 0.5 kohta endale kui ma olen veel lapsehoolduspuhkusel? Et kui mul plaan sügisel tööle naasta, et saaks kohe 1.0 koormusega töötada.

Postitusi: 1257
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Lapsehoolduspuhkus ja töökoormus

29 Dets 2018, 11:49

Tere,

TLSi § 28 lõike 2 punkti 4 kohaselt on tööandjal kohustus tagada töötajale kokkulepitud töö- ja puhkeaeg ning pidada tööaja arvestust. Iga töötaja tööaeg tuleb kokku leppida temaga sõlmitavas töölepingus. Kokkulepe tööajas on üks TLSi § 5 lg-s 1 nimetatud tingimus, mis tuleb töötajale kirjalikult teatavaks teha. Töötaja peab enne tööle asumist teadma, kas ta asub tööle täis- või osalise tööajaga ning kas tööandja lähtub tööaja
käsitlemisel TLSist või mõnest erinormist. Tööaega puudutavad andmed peavad töötajale olema esitatud selgelt ja arusaadavalt ning vastama tegelikkusele. TLSi § 43 lg 1 eeldab, et töötaja töötab kaheksa tundi päevas ja 40 tundi seitsmepäevase ajavahemiku jooksul. See on seaduse mõistes täistööaeg.
Seega sõltub Teie lepingust, kas Te peksite tööle naastes saama töö täis- või osakoormusega. Teie nimetatud 0,5 ametikohta teise töötaja asendamiseks on tähtajaline leping. TLS (Töölepingu seadus) § 80 lg 1 kohaselt lõppeb tähtajaline tööleping tähtaja möödumisel. Seega, kui tähtajaks on märgitud töötaja asendamine ja see töötaja naaseb tööle, langeb ära ka vajadus teda asendada. Samas kohustab TLS § 28 lg 2 p 9 teavitama tähtajalise töölepinguga töötajaid nende teadmistele ja oskustele vastavatest vabadest töökohtadest, kus töötamiseks on võimalik sõlmida tähtajatu tööleping. Seejuures tuleb arvesse võtta olukorda, et olete lapsehoolduspuhkusel ja kui Te ei soovi kohe tööle naasta, ei pruugi tööandjal olla võimalik ametikohta Teile säilitada, kuna keegi peab ju ka vahepeal siiski selle töö ära tegema.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta