1. leht 1-st

Juhatuse liikme töötuna arvele võtmine

Postitatud: 11 Veebr 2019, 14:27
Kas juhatuse liige saab ennast koondamisel teisest töökohast töötuna arvele võtta ka siis kui ta teeb oma ettevõttes tasuta tööd(ettevõte tegeleb põllumajandusega ja et sügisel oleks võimalik hakata palka maksma on kevadel vaja põllutööd ära teha). Siiani on ettevõtet juhitud palka saamata, kuna pole võimalust tasusid veel maksta.

Re: Juhatuse liikme töötuna arvele võtmine

Postitatud: 18 Veebr 2019, 17:58
Tere,

Alates 01.01.2018. a on TTOS § 6 lg 5 p 4 sõnastus: Isikut ei võeta töötuna arvele, kui ta: „4) on äriühingu juhatuse liige, prokurist, täis- või usaldusühingut esindama volitatud osanik, välismaa äriühingu filiaali juhataja või mitteresidendi muu püsiva tegevuskoha juht, välja arvatud juhul, kui ta ei saa selle eest tasu ning ta vastab töötuskindlustuse seaduse § 6 lõike 1 punktis 2 ja lõikes 2 või § 8 lõikes 2 sätestatud töötuskindlustushüvitise saamise tingimustele;“.

Seega, kui te oma juhtorgani liikme kohustuste täitmise eest tasu ei saa, siis on teil seaduses sätestatud tingimuste täitumisel võimalik end töötuna arvele võtta ning ka töötuskindlustushüvitist saada.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist