ületunnitöö tasustamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

ületunnitöö tasustamine

12 Mai 2019, 10:42

Tere.
Töötan hoolekandeasutuses. Meil on neljakuuline summeeritud tööaja arvestus. Tunnipalk alates 01. apr. 2019 on 4,65.
Jaanuaris ja veebruaris oli minu tunnipalk 3,21. Märtsis tunnipalk 4,20.
Palgapäeval selgus, et mul oli jaan. - aprill 10 ületundi, mille eest oli arvestatud 21eurot 45senti.
Küsimus: kas mulle on ületundide eest arvestatud õige summa?

Re: ületunnitöö tasustamine

16 Mai 2019, 10:48

Tere

Tulenevalt Töölepingu seadusest hüvitab tööandja ületunnitöö vaba ajaga ületunnitöö ajaga võrdses ulatuses, kui ei ole kokku lepitud ületunnitöö hüvitamist rahas. Ületunnitöö hüvitamisel rahas maksab tööandja töötajale 1,5-kordset töötasu. Kui töölepingus on kokku lepitud baastasu, siis seda topelt arvestama ei pea.
Parimal viisil saab ületunitöö eest makstava tasu arvestust Teile selgitada Teie ettevõtte raamatupidaja, kuna talle on teada kõik asjassepuutuvad andmed.
Kui raamatupidaja selgitused jätavad kahtluse, soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes aadressil www.juristaitab.ee ning esitada juristile kõik asjassepuutuvad dokumendid (tööleping, tööajagraafik, palgalehed jms) et jurist saaks kõigist olulistest asjaoludest lähtuva hinnangu anda.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta