Ringkonnakohtus osalemise kohustus apellandina

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Ringkonnakohtus osalemise kohustus apellandina

01 Mär 2012, 10:54

Tere!
Minul peab toimuna Tartu ringkonnakohtu istung töövaidluses, kus osalen apellandina.
Küsimus: Mis saab või toimub, kui mina ja minu esindajad kohtuistungil ei osale.
Taotlesin kirjalikku menetlust, vastustaja soovib isiklikku osalust. Kui õigussüsteem toimib, peaks ta toimima ilma minu osaluseta. Aga kui ei toimi, siis pole ka osalusest tolku? Ainult raha raiskamine.

Re: Ringkonnakohtus osalemise kohustus apellandina

02 Mär 2012, 19:52

TsMS § 649 sätestab, et kui apellant või vastustaja kohtuistungile ei ilmu, lahendab ringkonnakohus kaebuse tema osavõtuta või lükkab asja arutamise edasi. Muu menetlusosalise kohtuistungile ilmumata jäämise korral lükkab ringkonnakohus kohtuistungi edasi ainult mõlema poole ühisel taotlusel. Kui apellant kohtuistungile ei ilmu ega ole teatanud ilmumata jätmise mõjuvast põhjusest või ei ole seda põhistanud, võib kohus vastustaja taotlusel jätta kaebuse läbi vaatamata. Kohus ei jäta kaebust läbi vaatamata, kui apellant ei taotlenud asja läbivaatamist kohtuistungil või palus kohut lahendada kaebus istungil tema osavõtuta.

Eeldatavasti vaadatakse Teie kaebus läbi ilma Teie osavõtuta, kuid see sõltub suuresti sellest, kas kohus peab asja lahendamist ilma Teie osavõtuta võimalikuks.


Vastas Kaja Kiilo

Vasta