Õiguskaitse kulud

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Õiguskaitse kulud

15 Apr 2012, 20:19

Mul on advokaat võetud seoses alimentide nõudega laste isalt. Protsess on kestnud tänaseks 8 kuud. Küsin, et kui laste õiguskaitsekulud ületavad minu palga, siis kas mul on õigus taotleda riigi õigusabi?

Re: Õiguskaitse kulud

15 Apr 2012, 20:20

Riigi õigusabi võib saada füüsiline isik, kes oma majandusliku seisundi tõttu ei suuda õigusabi vajamise ajal tasuda asjatundliku õigusteenuse eest või suudab seda teha üksnes osaliselt või osamaksetena või kelle majanduslik seisund ei võimalda pärast õigusteenuse eest tasumist lihtsat toimetulekut. Kui Te leiate, et Teie majanduslik olukord ei võimalda tasuda osutatud õigusabi eest, siis peaksite esitama kohtule avalduse taotlusega saada riigi õigusabi.

Riigi õigusabi taotluse näidisvormi ja selles sisalduvate andmete loetelu kehtestab justiitsminister määrusega ning taotluse näidisvorm peab olema igaühele vabalt kättesaadav Justiitsministeeriumi veebilehel ning igas kohtus ja advokaadibüroos. Seega peaksite esmaselt pöörduma siiski Teie lapsi esindava advokaadi poole, et koostöös lahendada see probleem.


Vastas Kaja Kiilo

Vasta