Protseduuriline küsimus.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Protseduuriline küsimus.

19 Juun 2013, 14:51

Tere. Palu abi hagimenetluse alustamisel (võlanõue) e-toimiku kaudu. Majas ei ole korteriühistut. Mina olen tsiviilkohtumenetluses volitatud isik (valiti koosolekul). Juristi abil vormistasin hagimenetluse sisenes oma ID kaartiga . Olen teinud suure vea: mina olin üksinda hageja, kohtumäärus oli keelduda menetlusse võtmisest, kuna hagiavalduse järgi mina nõuan enda kasuks teiste korteriomanike nõudeid ( mul oli lisatud volikiri koopia, mille järgi on näha et ma olen korteriomanike volitatud esindaja) loetakse , et avaldust ei ole esitatud ja et hagi ei ole olnud kohtu menetluses. Kas ma saan kuidagi teha parandused või riigilõivu tagastada? Või tagasiteed ei ole?
Ma sain aru et hagejad on kõik korteriomanikud, kes olid andnud mulle volitused esindada hagimentlust. Kui alustada uue hagimenetluse tekkisid mõned küsimused osaliste lisamisel : Meil on mitu hagejat-korteriomanikud , mõnedel vanuritel inimestel koosolekutel osalevad lepingu alusel volitatud isikud, volitatud isikud valisid mind esindajaks tsiviilkohtumenetluses. Kes siis peab olema menetluses osalevaid isikuid : omanik või see lepingu alusel volitatud isik, kes andis mulle volitused esindada hagimentlust? Kas peab lisama esitajat hagejal või ainult kostjal.

Re: Protseduuriline küsimus.

21 Juun 2013, 10:35

Tere,

Täpsemaid andmeid nõude kohta teadmata ja dokumente (korteriomanike kokkulepped/otsused, kuludokumendid, esindusõiguse dokumendid jm) nägemata saab vastata, et soovituslik oleks siiski pöörduda õiguslikule konsultatsioonile nõude aluse/tõendite jm asjakohase info väljaselgitamiseks, kuna kaotuse korral kohtus võib juhtuda, et menetluskulud jäävad hagejate kanda. Foorumi tingimusetes - foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud - jur.isikute ja ühenduste õigusmurdele siin foorumis üldjuhul ei vastata.
Korteriomanike ühisusest tulenevad nõuded kuuluvad eelduslikult korteriomanikele, mitte nende esindajatele.
Tasutud riigilõiv tagastatakse, kui avaldust ei võeta menetlusse. Riigilõivu tagastab kohus, kelle menetluses asi viimati oli, üksnes selle menetlusosalise avalduse alusel, kes riigilõivu tasus või kelle eest riigilõiv tasuti (tagastatavast summast võidakse maha arvata asja läbivaatamise kulud). Riigilõiv tagastatakse menetlusosalisele, kes selle pidi tasuma, või tema korraldusel muule isikule.

Lugupidamisega
SA Õigusteenuste Büroo

Vasta