Tüli advokaadiga

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Tüli advokaadiga

05 Juul 2013, 15:58

Tere hea Õigusteenuste Büroo!

Selle aasta alguses oli mul ja abikaasal riid ühe meie üürileandjaga, kelle majas mu naine 5 lapsega talvel elas ja hiljem veel üürileandja advokaadiga. Kaasal tekkisid talve lõpupoole rahalised raskused, kuna majaomanik vaatamata kirjalikule üürilepingule omavoliliselt ikkagi kogu aeg järjepidevalt tõstis ja tõstis üüri ning kommunaale ning hakkas ähvardama nii maffia, kui oma raskejõustiklasest venna kui ka kellegi kalli ja tunnustatud kohaliku advokaadiga, kes siis kõik meie käest veel mitmekordselt sisse nõuab. Ja nii oligi sunnitud mu naine koos kõigi lastega välja kolima, kuna see jätkuv üüri- ja kommunaalikulude tõstmine muutus meile juba talumatuks. Üürilepingki oli kirjutatud minu meelest mitte eriti nõuetekohase dokumendi peale (üürilepingu pealt luges välja ajutine näidis ja krooniaegsete hindadega) ja meie käest võttis omanik vastu ainult sularaha ja rääkis, et ta niigi võtab meie käest vähe, muidu, kui peab veel meie pealt ka makse maksma, siis ta peakski meie käest juba palju rohkem küsima.

23. märtsil helises naise telefon ja helistajaks oli keegi vene keele aktsendiga advokaat, kes olevat meie vana omaniku esindaja ja nõudvat mu naise käest võlga 200 eurot. Helistasin ise vähemalt 6 korda, enne kui sain riiaka vandeadvokaadi käest teada, mis ta perekonnanimi vähemalt on. Helistasin Eesti Advokatuuri ja sain lõpuks teada, kellega tegemist, helistasin Eesti Advokatuurile tagasi, et küsida, kuidas kaebust antud advokaadi kohta esitada. Paluti teha kirjalik kaebus e-maili teel, mille ka tegin ja vastus lõpuks saabus alles täna, kus asja kohta olevat peetud aukohtu istung. Aukohus mõistis advokaadi õigeks ja nägin ära ka, mille alusel. Mu abikaasa ja mina siiski pole otsusega rahul, eriti veel advokaadipoolse valetamisega ja kaebaks asja edasi. Protokolli lõpus toodigi võimalus välja kaevata asi 30 päeva jooksul edasi halduskohtusse. Advokaat valetas ennast Advokatuuri aukohtus juba puhtaks ja mõisteti õigeks, kas mul üldse oleks enam võimalusi saavutada midagi aukohtus? Kui juhtumisi peaksin vaidluse kaotama ka halduskohtus, siis kes maksab võimalikud kohtukulud? Ja mis tagajärgi võib kaotuse puhul veelgi tulla?
Minu naisele tuli paar kuud peale advokaadiga tüli kohtu poolt kiri koju, kus mu naiselt nõuti juba vähemalt 540 eurot selle võla pärast. Kas tõesti saab advokaat või kohus Eestis määrata viivist 2 kuu eest juba 340 eurot, kui põhivõlg oli märtsis alles 200 eurot? Kas on ka võimalik, et kui vaidlus areneb juba väga kõrgele välja ja tõde muidu päevavalgele ei tule, kas kohtul on võimalik teleoperaatoritelt võimalik välja nõuda kõnede eristus, et täpselt kuulata tagantjärgi, mida kõnedes räägiti ja kas kõnede eristus läheks väga kalliks maksma?

Suurimate tänudega, kui oskate meid aidata! :)

Päikeselist suve Teile soovides ...

Re: Tüli advokaadiga

14 Juul 2013, 23:48

Tere,

Foorumis vastatakse küsimustele Foorumis avatud tsiviilõiguslikel teemadel, paraku antud juhul advokaadi tegevuse üle vaidlus nende hulka ei kuulu. Kaebeõiguse osas on viidatud aukohtu otsuse vaidlustamise võimalusele halduskohtus, milliseks osutub selle tulemus, ei saa Foorumi kaudu ennustada, kuid küsimuses toodud asjaolude põhjal võib järeldada osaliste vasturääkivaid selgitusi/asjaolusid ning järeldada võib ka tõendamisprobleemi.
Üürileandja tsiviilõigusliku nõude osas tuleks tutvuda üürilepinguga ja teada täiendavaid asjaolusid, et selgitada välja, mida ja mille eest ning mille alusel kujunes nõue selliseks ning kas see on ka põhjendatud. Küsimusest ei tulene, kas kohtulahend on juba tehtud/jõustnud, kas nõudele esitati vastuväiteid ning kas vastuväideteks on ka alust ning aega.
Oma õigusi tuleb kaitsta ka kohtumenetluses aktiivselt (nt esitatdes nõudele vastuväited tähtaegselt). Seetõttu tuleks oma õiguste kaitseks üürnikul pöörduda isiklikule õigusnõustamisele koos dokumentidega (üürileping, kohtumäärused/otsus jm asjassepuutuv), et jurist saaks välja selgitada ja lähtuda olulistest asjaoludest ja dokumentidest ning üürniku õiguste kaitseks olukorda analüüsida ning astuda vastavalt võimalikud sammud. NB! Oluline on oma õiguste kaitsel järgida tähtaegu!

Lugupidamisega
SA Õigusteenuste Büroo

Re: Tüli advokaadiga

25 Juul 2013, 17:58

Selge, suurimad tänud Teile ammendava vastuse eest! :)

Lugupidamisega,

Vasta