vastuväite blankett

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

vastuväite blankett

05 Dets 2013, 14:49

Tere,

olen pangale võlgu, nüüd anti mind kohtusse. Mulle on saadetud vastuväite blankett, kuidas seda täita. Olen summaga nõus, aga mul ei ole võimalik seda korraga maksta.

Re: vastuväite blankett

05 Dets 2013, 14:49

Tere,

Ilmselt on nõue Teie vastu esitatud maksekäsu kiirmenetluses. Vastuväite vormi pöördel on ka selgitused vormi täitmise jm kaasneva kohta. Need tasub läbi lugeda. Lisa infot saab lugeda ka siit: http://www.juristaitab.ee/KKK/mida-teha ... irmenetlus. NB! tähtaegu tuleb järgida.

Kui nõue on Teie arvates õige (tasub siiski kontrollida), siis maksegraafiku sõlmimiseks tuleb pöörduda võlausaldaja (avaldaja) poole. Kui avaldaja ja võlgnik on kohtule esitanud kirjaliku avalduse võla tasumiseks osade kaupa ning lisanud avaldusele maksegraafiku makseettepanekus märgitud võla tasumiseks, võib kohus kinnitada maksekäsu tegemisega koos maksegraafiku. Maksegraafik peab sisaldama võla tasumise tähtpäevi, osamaksete suurusi ja osamaksete tasumise korda, kuid ei tohi sisaldada muid tingimusi võla tasumiseks. Osamakse suurus märgitakse rahasummana. Koos maksekäsu tegemisega kinnitatud maksegraafik kehtib täitedokumendina.

Kui võlgnik on vastuväites tunnustanud makseettepanekut, kuid oma majandusliku olukorra tõttu ei suuda võlgnevust tasuda ja pooled ei jõua maksegraafiku sõlmimises kokkuleppele, annab makseettepaneku koostanud kohus asja üle maksekäsu kiirmenetluse avalduses nimetatud kohtule asja menetluse jätkamiseks hagimenetluses.

/tsiviilkohtumenetluse seadustiku § 489/

Lugupidamisega
SA Õigusteenuste Büroo

Vasta