Kohtumäärus käes, mis edasi?

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kohtumäärus käes, mis edasi?

02 Jaan 2014, 14:20

Seoses tööandjapoolse olulise lepingu rikkumisega, sai käidud tööandjaga töövaidluskomisjonis kus tehti otsus minu kui hageja kasuks. Kostja aga vaidlustas asja edasi kohtus. Detsembri algul andis kohus välja määruse reslutsiooniga: jätta esitatud taotlus käiguta ning anda kostjale tähtaeg taotluse täpsustamiseks kümme päeva käesoleva määruse kättetoimetamisest.

E-toimikus on ilusti selle kohta märge, et mina olen määruse tähitud kirjaga kätte saanud, kuid seda kas ka kostja selle kätte on saanud ma ei tea. Kuidas peaksin edasi käituma? Kas pean töövaidluskomisjonile saatma uue avalduse otsusele märke lisamiseks või peab nüüd kõike läbi kohtu ajama?

Re: Kohtumäärus käes, mis edasi?

03 Jaan 2014, 14:03

Tere,

Konkreetses kohtuvaidluses tuleks täpse vastuse andmiseks tutvuda asjakohaste dokumentidega (kohtumäärus, komisjoni otsus, kostja taotlus jne), kuid seaduse pinnalt vastates – kui töövaidluskomisjon avalduse täielikult või osaliselt rahuldab, võib teine pool esitada kohtule taotluse, et kohus vaataks töövaidluskomisjonile esitatud avalduse läbi hagimenetluse korras hagina. Sel juhul on hageja töövaidluskomisjoni poole pöördunud isik ja kostja kohtule taotluse esitanud pool.

Töövaidluskomisjonile esitatud avaldus loetakse sel juhul hagiavalduseks. Kohus annab pooltele vajaduse korral tähtaja avalduse esitamiseks hagimenetluses ettenähtud vormis, oma seisukohtade täiendavaks põhjendamiseks ja täiendavate tõendite esitamiseks.

Nii nagu kohtumääruses kirjas on (st kes-mida-millal peab tegema või esitama kohtule), nii tuleb ka toimida. Kui Teie olete hagejaks, tuleb Teil teha neid toiminguid, mis kohus on määranud hagejale.

Kui tööandja/kostja on vaidlustanud otsuse osaliselt, siis jõustub otsus osas, mis ei ole seotud vaidlustatud osaga.

Kui menetlusosalise esitatud taotlus ei vasta vorminõuetele või on esitatud muude puudustega, mida saab kõrvaldada, määrab kohus tähtaja puuduse kõrvaldamiseks ja jätab menetlusdokumendi seniks käiguta. Kui kohtu määratud tähtpäevaks puudusi ei kõrvaldata, jäetakse taotlus menetlusse võtmata ja tagastatakse, juba menetlusse võetud taotlus aga jäetakse läbi vaatamata.

Kui kostja ei täida kohtumäärust ja ei täpsusta tähtaegselt esitatud taotlust, võib kohus jätta taotluse menetlusse võtmata ning komisjoni otsus jõustub. Otsusele jõustumismärke saamiseks tuleb pöörduda Töövaidluskomisjoni poole.

Kui kostja kõrvaldab tähtaegselt puudused, jätkub asja arutamine hagimenetluses vaidlustatud osas.

/individuaalse töövaidluse lahendamise seadus § 24, 25, tsiviilkohtumenetluse seadustiku § 340.1/

Lugupidamisega
SA Õigusteenuste Büroo

Vasta