riigi õigusabi võimalused täitemenetluses

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

riigi õigusabi võimalused täitemenetluses

06 Mär 2011, 14:14

tere
mure järgmine:sain kohtutäiturilt täitmisteate,milles nõutakse minult 4700eurot,laenulepingu täitmata jätmise eest.konsultatsioonil juristiga,soovitati mul sissenõudja kohtusse anda,kuna olin tasunud korralikult võlasumma,ning tema nõutud intress oli põhjendamatult suur.
nõu andnud jurist aga hoiatas,et hagi andmiseks on mul vaja maksta riigilõiv:mis jääb antud asjas 500-600euri ringi,kuna laenu tagatiseks on seatud kinnisvarale hüpoteek.
siit ka mu kõige suurem mure:kuna mu ainus sissetulek on töövõimetuspension,siis käib mul selgelt üle jõu nii selle hagi esitamiseks vajalik riigilõivu summa,kui ka advokaadi palkamine.
siit mu küsimus-kas ja millistel tingimustel oleks mul võimalik saada riigipoolset õigusaabi antud teemas?ning mida selleks tegema pean?

ette tänades.

Re: riigi õigusabi võimalused täitemenetluses

07 Mär 2011, 21:04

Palun võtke siitsamast portaalist alateema "VORMID" (http://www.juristaitab.ee/vormid-ja-kas ... bi-vormid/) alt riigi tasuta õigusabi taotluse vorm ja täitke see ära.

Vasta