Ringkonnakohtu otsus

Foorumi reeglid
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 3
Liitunud: 23 Mai 2014, 11:06

Ringkonnakohtu otsus

23 Mai 2014, 11:40

Tere!

Sain Tallinna Ringkonnakohtuotsuse kätte, mis on juba jõustunud. Kohtuotsus on minu kasuks. Palun täpsustage mida on vaja edasi tegema, mis dokumendid on vaja ette valmistada, et saada hüvitist, mis apellant peab maksma välja ning riigilõivu, mis oli tasutud Harju maakohtusse hagi esitamisel.

Ette tänades.

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: Ringkonnakohtu otsus

25 Mai 2014, 21:19

Teie küsimusest saab järeldada, et kohtuotsus on jõustunud st vastaspool ei ole tähtaegselt esitanud Riigikohtule kassatsioonkaebust. Jõustunud kohtuotsuse alusel saate Te teha vastaspoolele kirjaliku ettepaneku kohtuotsusega Teie kasuks välja mõistetud hüvitise ja riigilõivu vabatahtlikuks hüvitamiseks. Sellises pöördumises tuleks vastaspoolele anda mõistlik tähtaeg hüvitise ja riigilõivu tasumiseks. Juhul, kui Te soovite nimetatud summade kandmist Teie kontole, siis näidata ära ka pank ja konto number. Andes vastaspoolele võimaluse kohtuotsuse vabatahtlikuks täitmiseks käitute Te hea usu põhimõttest lähtuvalt.
Kui vastaspool ettenähtud tähtajaks vabatahtlikult ei täida kohtuotsust, siis tuleb Teil vältimatult pöörduda kohtutäituri poole. Kohtutäituri, kelle poole pöörduda, saate valida vastavalt oma eelistusele. Kohtuotsuse sundtäitmine toimub ainult kohtutäituri vahendusel.
Teil ei ole muidugi kohustust anda vastaspoolele tähtaega kohtuotsuse vabatahtlikuks täitmiseks. Olles saanud jõustunud kohtuotsuse võite Te koheselt pöörduda kohtutäituri poole kohtuotsuse täitmiseks.


Vastas Vambola Olli.

Vasta