Tasuta õigusabi kohtus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Tasuta õigusabi kohtus

12 Juun 2014, 13:16

Tööandja ütles minuga töölepingu üles, mille vaidlustasin töövaidluskomisjonis. Seal rahuldati minu avaldus ja määrati ka hüvitis. Tööandja andis selle otsuse siiski edasi maakohtusse kes ootab minult nüüd 14 päeva jooksul esmast reageerimist. Kuni siiani olin ennast esindanud ise, kuid kohtus sooviksin siiski juriidiliselt pädevamat abi. Kas nüüd on mul võimalus ka riigipoolsele abile (kuna tööandja kaebas esialgse otsuse edasi) või saavad seda ainult siiski majanduslikult vähekindlustatud isikud (kes ma hetkel tegelikult ka kindlasti olen)?

ette tänades

Re: Tasuta õigusabi kohtus

12 Juun 2014, 15:34

Kui Te leiate, et Te vajate õigusabi enda esindamiseks kohtus tuleks Teil esitada vastav taotlus kohtukantseleisse, millises kohtus on menetluses Teie töövaidluse asi. Riigi õigusabi taotlemiseks on olemas näidisvormid. Näidisvormi blankette saate samuti kohtukantseleist. Taotlus koosneb kahest osast. Esimene osa on õigusabi taotluse vorm ja teine osa on taotleja majandusliku seisundi teatise näidisvorm. Neid blankette on võimalik leida ja välja trükkida ka Justiitsministeeriumi kodulehelt. Kui Te olete esitanud taotluse riigi õigusabi saamiseks kohtukantseleisse, siis umbes kuu aja jooksul vaadatakse Teie taotlus läbi ja kas rahuldatakse või jäetakse rahuldamata, kui selgub, et Teie majanduslik olukord võimaldab Teil endal tasuda õigusabi eest. Teie taotluse läbivaatamise ajaks kohtule vastamise 14-päevane tähtaeg peatub.


Vastas Vambola Olli.

Re: Tasuta õigusabi kohtus

13 Juun 2014, 13:37

Tänan põhjaliku vastuse eest. Paluksin võimalusel veel teavet, kas kohus võtab asja uuel läbi arutamisel arvesse ka töövaidluskomisjoni otsust? Kui ei, siis miks üldse TVK institutsioon kasulik on?

tänan.

Re: Tasuta õigusabi kohtus

13 Juun 2014, 13:55

Paluksin veel selgitust mis sisuline vahe on riigi õigusabil ja riigipoolsel menetlusabil? Ning kumba oleks mõistlik siis riigilt antud juhtumil taotlema?

Re: Tasuta õigusabi kohtus

16 Juun 2014, 15:22

Võib eeldada, et kohus võtab asja uuel läbivaatamisel arvesse TVK otsust. TVK otsuse vaidlustas Teie tööandja ja ilmselt on tööandja seisukohal, et TVK eksis rahuldades Teie avalduse. Kohus kontrollib asja läbivaatamisel kõiki asjaolusid seonduvalt Teie töövaidlusega. TVK on vajalik, et lahendada töövaidluse asi kohtuväliselt. Kohtulik kontroll on vajalik, et võimalikult välistada vead vaidluste lahendamisel. Ka esimese astme kohtu otsust saab vaidlustada ja eesmärk on ikkagi, et saavutada seaduslik otsus poolte vaidluses.

Enda esindamiseks kohtus vajate Te riigipoolset õigusabi. Riigipoolset menetlusabi vajaksite siis, kui Teil oleks vaja tasuda riigilõiv ja oma majandusliku olukorra tõttu Te ei suuda seda tasuda. Sellisel juhul Teil tuleks taotleda riigilõivust vabastamist ning eelnevalt täidate blanketid, kus on küsimused Teie varalise olukorra kohta.
Antud juhul tuleb Teil taotleda riigipoolset õigusabi. Riigilõivu Teil ju tasuda vaja ei ole.



Vastas Vambola Olli.

Vasta