Aktsiate müük alaealise kontolt

Foorumi reeglid
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 02 Nov 2014, 20:09

Aktsiate müük alaealise kontolt

02 Nov 2014, 20:16

Tere,
Millisesse kohtusse ma pean pöörduma, et saaksin oma alaealise lapse väärtpaberi kontolt müüa aktsiad? Kas ma saan seda teha interneti teel, kuidas on seda kõige lihtsam teha?
Elan Pärnus.

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: Aktsiate müük alaealise kontolt

04 Nov 2014, 17:58

PKS § 131 lg 1 kohaselt peab lapse nimel tehingute tegemiseks vanematel olema kohtu nõusolek juhtudel, kui seda käesoleva seaduse § 187 ja § 188 lõike 1 punktide 1–3, 5 ja 7–11 kohaselt vajab ka eestkostja. Vanem ei või kohtu nõusolekuta kiita heaks tehinguid, mille tegemiseks lapse nimel ta vajab kohtu nõusolekut. Nimetatud säte võrdsustab lapse nimel tehingute tegemisel lapse vanemad ja eestkostjad.
Te peaksite pöörduma oma elukoha järgsesse kohtusse avaldusega, et saada kohtult luba lapse aktsiatega tehingu tegemiseks. Kuna Te elate Pärnus, siis tuleb Teil vastav avaldus esitada Pärnu Maakohtu Pärnu kohtumajale Kuninga 22. Avalduse esitamisel hagita perekonnaasjas ja piiratud teovõimega täisealisele isikule eestkostja määramise asjas tasutakse riigilõivu 10 eurot.


Vastas Vambola Olli.

Vasta