maksekäsk

Foorumi reeglid
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 15 Sept 2014, 13:33

maksekäsk

17 Nov 2014, 18:45

Tere!Tere!

Pöördusime maksekäsu kiirmenetlusega ühe ettevõtte vastu, maksmata arveid 6500 Eur väärtuses.
Oleme eksinud võlanõudes ettevõtte nime osas. Probleem on nimelt selles, et kokkuleppeid töö vastuvõtmiseks käisime sõlmimas aadressil Vana-Tartu mnt 71, Järveküla küla, mis tegelikult on registris GT4U Infra OÜ juriidiline aadress.
Arved on varasemalt esitatud ja nende poolt tasutud aga Green Tending 4U,(reg nr 11515309) kelle juriidiline aadress on aga Ristiku 7-9, Tallinn.
Firma nimed on sarnased, omanik, telefoni number, logo ja koduleht on mõlemal sama.
Seega maksekäsu tegemisel ei osanud aimata, et samal isikul on kaks sarnase nimega ettevõtet (arvasime et GT4U Infra on lühend Green Tending 4U-st).
Seega on tegelik võlglane nimega Green Tending 4U aga kuidas edasi toimida?
Pärnu maakohus on asja lõpetanud ja maksekäsk on koostatud.
Vastuväidet ei ole tulnud, kas võib vormistada uue maksekäsu kiirmenetluse või olemegi selle eksimuse tõttu kõigest ilma?

Kuidas peaksime edasi toimima?

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: maksekäsk

20 Nov 2014, 08:54

Kui maksekäsk on tehtud ja jõustunud, siis võib esitada seda kohtutäiturile täitmiseks sõltumata sellest, kas võlgnik on vale. Vale võlgnik peab siis esitama hagi sundtäitmise lubamatuks tunnistamiseks, kui ei soovi maksekäsku täita sundkorras, kuid selleks tuleb tühistada jõustunud maksekäsk Riigikohus teistmise korras, mis ei ole lihtne.

Seetõttu ma arvan, et mõttekam on alustada täitemenetlust, võttes arvesse, et mõlemad firmad-võlgnikud kuuluvad samale omanikule ja niikuinii ta otsustab, kes peab kustutama võlgu.

Samas võib pakkuda õigele võlgnikule kustutada võlgnevust vabatahtlikult ning loobuda maksekäsu kasutamisest.
Saab ka esitada õige võlgniku vastu uuesti avalduse kiirmenetluse korras ning mitte kasutada vale võlgniku vastu tehtud maksekäsku. Aga sel juhul võib tekkida olukord, kui ühel ja samal alusel on võlausaldajal nõuded kahe erineva juriidilise isiku vastu, mis ei ole õiguspärane ja selle alusel võib õige võlgnik esitada põhjendatud vastuväite uuele nõudele.

Ühesõnaga, eksimuse tõttu ei jää võlausaldaja „kõigest ilma“ igal juhul.


Vastas Sergei Tšurkin.

Vasta