Kas pöörduda kohtusse ?

Foorumi reeglid
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 30 Nov 2014, 20:22

Kas pöörduda kohtusse ?

30 Nov 2014, 20:36

Tere! Küsimus on hiljuti toimunud õnnetuse osas mis kajastus ka politseiuudistes. Nimelt aeti inimene tagurdades alla. Kas sellega seoses on võimalik mingisugust rahalist asja nõuda õnnetuse põhjustajalt? Inimene on sunnitud viibima 40 päeva kipsis ja haiglas ennem kui midagi muud teha saab. Googlest leiab uudise märksõnadega "58 aastane Lembit," seal on midagi võibolla täpsemini kui siit aru ei saa, kuigi uudis lühike. Kas selle kompensatsiooni saamiseks peaks pöörduma kindlustusse või kohtusse?

Inimene, kes osales õnnetuses ja on kannatanu poolel, rääkis asja nii, et auto sõitis mööda teed kui äkki jäi seisma, siis otsustas kannatanu teed ületada ja jõudes tee keskele, juba olevat auto täie lauluga tulnud ja kannatanu poolelt ei olnud võimalik muud teha, kui alla jääda. See on teadmata, kes kiirabi ja politsei kutsusid. Kes on õnnetuses süüdi? Mis teha annab? Vabandust segase küsimuse pärast ja võibolla vale teema all ka.
tänud ette vastuse eest

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: Kas pöörduda kohtusse ?

01 Dets 2014, 16:17

Teil tuleks esmalt pöörduda politseisse ja endast kannatanuna politseile teada anda, kui politsei ei ole siiani Teie poole pöördunud. Ilmselt on algatatud kriminaalasi ja otsitakse süüdlast ning kannatanut. Teile otsa sõitnud isiku suhtes ilmselt ka algatatakse või on algatatud kriminaalasi. Asja menetlev uurija kuulab Teid üle ja saate avaldada, et soovite Teile tekitatud kahju hüvitamist. Ilmselt hüvitab suures osas tekitatud kindlustusfirma, kus on kindlustatud autot juhtinud isiku auto. Kui kindlustushüvis ei kata kogu tekitatud kahju, siis kriminaalasja kohtueelse menetlemise käigus saate esitada uurijale omapoolse nõude süüdlaselt kahju sisse nõudmiseks.
Kui Teil on olemas endal isikukindlustus, siis peaksite pöörduma ka oma kindlustusfirma poole, kust võib-olla kompenseeritakse Teile osa tekitaud kahjust ja Teie kindlustusfirma omakorda pöördub teise kindlustusfirma poole, kus oli tehtud avarii põhjustanud isiku liikluskindlustus.


Vastas Vambola Olli.

Vasta