Hagi toimetamine kohtusse: tähtkirjana?

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Hagi toimetamine kohtusse: tähtkirjana?

19 Mär 2011, 14:21

Kurioosne lugu: proovisin mitu aastat leida juristi, kes aitaks koostada hagi firma vastu, kes paigaldas ebakvaliteetse katuse (palju raha ja ka varasemaid kogemusi hagi asjus ei olnud). Leidsin juristi, kes oli millalgi isegi advokatuuri liige ning ta koostas hagi, küsides selle eest tasu ligi 4000 EEK. Maksin tasu ning ta koostas hagi. Hagi ärasaatmise protsess venis pikale - näiteks väitis ta, et ei olnud aega, et postkontorisse minna. Lõpuks ütles ta, et hagi on kohtule edastatud (riigilõivu olin loomulikult kohtule juba ette tasunud). Ootasin mitu kuud. Kuna mingit tagasisidet ei tulnud, küsisin, milles asi. Jurist ütles, et "kohtuveskid jahvatavad aeglaselt, ootame veel". Ootasin veel. Ühel hetkel aga võtsin ise kohtuga ühendust ja selguski, et HAGI EI OLEGI ESITATUD!?! Seejärel ütles jurist mulle, et ta ei tea, milles asi, ehk vedeleb hagi siiski kuskil kohtus laua peal ja on jäänud "kahe silma vahele". Küsisin, miks ta ei saatnud seda tähitult? Esialgu väitis ta, et saatiski tähitult. Palusin mulle näidata tähitud kirja dokumenti või saadetise numbrit. Seejärel ütles ta, et siiski ei saatnud tähitult. Tema töö olevat aga tehtud, hagi ta tegi ja kohtule edastas. Miks seda ei ole, tema ei tea!?! Lubas "alusetu laimu" tõttu hoopiski ise minu vastu nõude esitada. Lootsin kahjukannatanuna abi juristilt ja sain ka juristilt petta!! :( :cry:

1. Kas on kohustust, et kohtule esitatavad dokumendid peavad olema saadetud tähitult?
2. Kuidas ja kas saan esitada maksekäsu kiirmenetluse minu poolt tasutud summa mulle tagastamiseks juristi poolt, kuna ta oma tööd ei täitnud?

Tänan väga ja jõudu!

Re: Hagi toimetamine kohtusse: tähtkirjana?

21 Mär 2011, 12:19

Kohtusse ei pea esitama hagi vaid tähitud kirja alusel. Võib esitada lihtkirjalikus vormis, saata tähitud kirjana, viia see ise kohtu kantseleisse, esitada hagi digitaalselt allkirjastatuna e-posti teel. Siin põhiline, et hageja (Teie) peate selle hagiavalduse ise allkirjastama ja saate selle siis ise läkitada kohtu poole või volitada esindajalt seda tegema.

Maksekäsu kiirmenetlust saab esitada. Palun uurige: http://www.juristaitab.ee/kusimused-vas ... rmenetlus/.

Vasta