Vaimne vägivald internetti kaudu

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Vaimne vägivald internetti kaudu

12 Jaan 2015, 09:49

Tere.
Politsei avaldust vastu ei võta, sellega pean pöörduma kohtusse.
Minu abikaasa endine elukaaslane paneb igasugustesse netiportaalidesse väljamõeldud kuulutused olematute teenuste kohta, mis väidetavalt osutab minu abikaasa ja ka mina ise, ja pidevalt helistatakse seetõttu, ja elu ja töö on totaalselt häiritud. Abikaasa sattus närvi vapustuse tõttu isegi haiglasse. Kõik need kuulutused ja muud netis levitavad valed ja laimud oleks vaja peatada, aga politsei ja prokuratuur sellega ei tegele, soovitavad asja anda kohtusse.
Kuidas ma võiks seda teha, kuidas peaks nimetama hagi ja mis oleks riigilõiv, kui konkreetset mat. kahju pole?
Lgupidamisega, D.Intal.

Re: Vaimne vägivald internetti kaudu

13 Jaan 2015, 15:56

Oma hea nime ja au kaitseks võite pöörduda hagiga kohtusse. Hagis tuleb taotleda teid halvustava ja kahjustava tegevuse keelamist. Kui soovite tekkinud olukorda rahumeelsemalt lahendada, siis kõigepealt pöörduge inimese poole, kes Teie kohta väärinfot levitab ning paluge info eemaldada (postitus, artikkel, foto jms). Kui inimene ei reageeri, pöörduge sama sooviga internetiportaali moderaatori poole . Kui ka see ei anna tulemust, kirjutage oma murest veebikonstaablile. Kui veebikonstaabli sekkumisest ei ole kasu ja väärinfo on ikka avalikult kõikidele kättesaadav, pöörduge oma õiguste kaitseks ikkagi kohtu poole. Kohtulik menetlus võib olla aeganõudev ja sellega kaasnevad kulud, mis hagi rahuldamisel mõistetakse kostjalt Teie kasuks välja. Antud juhul on tegemist mittevaralise nõudega ja sellisel juhul loetakse, et hagihind on 3500 eurot, millelt riigilõiv on 300 eurot. Tegemist on, keeruka vaidlusega ja otstarbekas oleks enne hagi esitamist pöörduda advokaadi poole, et Teid kohtus esindaks kvalifitseeritud spetsialist.
Praktilise nõuandena võiks soovitada telefoninumbrite vahetamist ja numbrite salastamist. See tekitab olukorra, kus Teid kahjustav isik ei saa kasutada Teie telefoninumbreid. Veebikonstaablite poole saate pöörduda interneti teel ja veebikonstaabel Andero Sepa elektronposti aadress on andero.sepp@politsei.ee.


Vastas Vambola Olli.

Vasta