Mida teha? Kas pean uuesti kohtusse pöörduma?

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Mida teha? Kas pean uuesti kohtusse pöörduma?

29 Aug 2015, 07:45

Tere,
Soetasin eraisikuna 2014 aasta juulis ettevõttest AT kaubiku. Kaubiku mootor purunes 2 nädala pärast. Selgus, et mootorit oli enne ostutehingut remonditud ettevõttes KA, millega kaasnes n.ö. garantiiremondi kohustus. Ettevõttega AT edasise tegevuse kohapealt siis kokkuleppele ei jõudnud.
Pöördusin Tarbijakaitseametisse - abi ei saanud.
2014 septembris sai vormistatud Maakohtule hagiavaldus ettevõtte AT vastu.
Selle aasta 30.juunil jõudsime kohtumääruseni, milles kinnitati poolte kompromiss.
Kompromissi üks tingimus - AT organiseerib kaubiku remonditööd ettevõttes KA 4 nädala jooksul arvates kompromissi sõlmimisest.

Kuu peale kompromissi sõlmimist hakkasin helistama ettevõttesse KA, kus mu kaubikut taas-remonditakse. Telefoni teel sain vastuseks, et remonditööd veel käivad. Selle nädala keskpaigast oli ettevõtte KA telefon välja lülitatud.

Kohtumääruses on kirjas, et kui "menetlus kohtus on lõpetatud, ei saa hageja uuesti pöörduda kohtusse hagiga sama kostja vastu vaidluses samal alusel sama hagieseme üle." Mida ma siis saan nüüd ette võtta? Minu jaoks on suur kaotus 6800.- eurot lihtsalt maha visata.

Re: Mida teha? Kas pean uuesti kohtusse pöörduma?

31 Aug 2015, 17:24

Kompromiss on ju sõlmitud Teie ja AT vahel. Kompromissi täitmist saate nõuda AT-lt. Juhul, kui kompromissis on kokkulepitud tähtaeg, milliseks ajaks kaubik peab olema remonditud ja AT seda kokkulepet ei täida, on Teil võimalik pöörduda avaldusega kohtutäituri poole.


Vastas Jana Kitter.

Vasta