Hagiavaldus kahju hüvitamise nõudes

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Hagiavaldus kahju hüvitamise nõudes

26 Nov 2015, 16:29

Minu ülemine naaber uputas mind ja keeldub kahju hüvitamisest. Soovin esitada kohtusse hagiavaldust, kuid olen kuulnud et minu juhul peab kindlasti lisama kas eksperdiarvamust või mitme ehitusfirma poolt saadud kalkulatsiooni. Ei tahaks, et hagiavaldus oleks olnud tagasi lükkatud ja sellepärast soovin küsida, et kas Teil on andmed, mis dokumendid peale hagiavaldust peab kindlasti esitama.

Re: Hagiavaldus kahju hüvitamise nõudes

26 Nov 2015, 16:30

Tsiviilkohtumenetluse seadustiku § 363 lg 1 kohaselt märgitakse hagiavalduses lisaks menetlusdokumentide muudele andmetele:
1) hageja selgelt väljendatud nõue (hagi ese);
2) hagi aluseks olevad faktilised asjaolud (hagi alus);
3) tõendid, mis kinnitavad hagi aluseks olevaid asjaolusid, viidates konkreetselt, millist asjaolu millise tõendiga tõendada soovitakse;
4) kas hageja on nõus asja kirjaliku menetlemisega või soovib asja läbivaatamist kohtuistungil;
5) hagihind, kui hagi ei ole suunatud kindla rahasumma maksmisele.
Nii hageja kui ka kostja peavad oma väiteid tõendama. Teie juhtumi puhul on keskseks asjaoluks kahju suurus ja selle tõendamine. Seega tuleks Teil leida ehitusspetsialist, kes koostaks remondikalkulatsiooni. Kalkulatsioonis ära näidatud remondi maksumus ongi hagihind ja sellest lähtuvalt tuleb tasuda riigilõiv. Kohus ei lükka hagi tagasi vaid, kui hagi on esitatud puudustega, jätab kohus määrusega hagi käiguta ja annab tähtaja puuduste kõrvaldamiseks. Teil oleks otstarbekas pöörduda õigusabi saamiseks advokaadi poole, kes abistaks hagi esitamisel ja esindaks Teid kohtus. Hagi rahuldamisel mõistetakse menetluskulud, sealhulgas ka õigusabi kulu, välja kostjalt.


Vastas Vambola Olli.

Vasta