Väärteoasi ja Harju Maakohus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Väärteoasi ja Harju Maakohus

22 Jaan 2016, 14:50

Mure väga suur, 27.12.15 jäin alkoholi nähtudega mootorsõiduki roolis politseile vahele. Tunnistasin kohe enda viga, kirjutasin ka kahetsuse politsei ametniku poolt antud e-maili aadressile. Eile sain otsuse, rahatrahv ja lisakaristuse 4 kuuks juhtimisõiguse ära võtmine. Lisakaristus on minu jaoks täiesti võimatu. Esiteks on mul 2aasta ja 7 kuune laps, keda ma igapäevaselt pean lasteaeda viima ja tagasi tooma, lapse emaga me koos ei ela, laps on enamus ajast minu kasvatada, sõidutada. Teiseks on mu töökoht Harjumaal, mitte Tallinnas ning vajan tööl käimiseks autot ja juhilube, kui võta juhtumisõigus siis võin kaotada töö ja siis ei oleks mul mitte mingit võimalust määratud trahvi tasuda.

Eelnevalt mul puuduvad igasugused kehtivad karistused, kriminaal karistus pole mitte kunagi olnud. Olen seaduse kuulekas Eesti Vabariigi kodanik, maksan makse ja ma kahetsen juhtunut väga ja antud momendil tunnen end viimse kaabakana, kes korduvalt on seadusi rikkunud!

Nüüd sai kaebus hoopis Teile kirjutatud, vabandust aga vajan nõu, kuhu ja kuidas ma pean Harju Maakohtusse pöörduma, et saaksin esitada apellatsioon kaebuse?

Re: Väärteoasi ja Harju Maakohus

24 Jaan 2016, 18:32

Apellatsioonkaebuse saate esitada Tallinna Ringkonnakohtule (Pärnu mnt. 7, Tallinn). Kaebuse viite sisse aga selle Harju Maakohtu kohtumaja kantseleisse, kus nimetatud otsus tehti.


Vastas Jana Kitter.

Vasta