Varajagamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Varajagamine

13 Mär 2016, 20:08

Tere.

Olen olukorras, kus peaks jagama oma eksabikaasa(laste isa)-ga oma vara.
Asi nüüd selles, et ma ei ole kunagi kedagi kuskile kaeband ja ma olen väga roheline selles kõiges.
Abiellusime aastal 2003 veebrauar. Tema haigestus ja ei käinud tööl, hooldasin teda. Aeg edasi, kolisime tln. Ostsime korteri tagatisega(tema ema korter) ja meie oleme kahekesi laenajad. Korteri ostmisel, täpselt samal kuul tema ostsustas lõpetada töösuhted ja jäi töötuks. Just siis, kui oli vaja hakata laenu maksma hakata! See selleks. Kuna olen pidand väga palju kannatama ja olema ema eest ka talle siis nüüd soovin ma lõpuks teha varajagamise(lahutasime 2010a lõpus).
Millega peaksin arvestama?
Kuidas see kõik asi käib?
Mida peaksin tegema?
Kuhu pean pöörduma?
Kui palju pean mina midagi maksma kellegile?
Kas mul on ikka õigus poolele sellest korterist?

Lugupidamisega,

Ulvi L.

Re: Varajagamine

15 Mär 2016, 17:03

Kui vara on soetatud abielu jooksul, siis on see ühisvara ja kuulub 50% ulatuses teile.
Vara on võimalik jagada notarid, kui saavutuste teise poolega kokkuleppe. Kui kokkuleppe saavutamine on võimatu või raskendatud, siis palun pöörduge kohtu poole. Ühisvara jagamisel peate maksma riigilõivu 300€ ja koostama hagiavalduse.


Vastas Krista Paal.

Vasta