Kas peaksin kohtusse pöörduma

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kas peaksin kohtusse pöörduma

21 Mär 2016, 15:00

Tere,
Olin pankrotis 2009-2013. Sel ajal tegeles minu rahaasjadega pankrotihaldur. 2013-2015 oli võlgadest vabastamismenetlus, mis lõppes kohtumäärusega seoses kõigi võlgnevuste tasumisega. Nüüd nõuab kohtutäitur elatisvõlga, mis on tekkinud, sissenõudja väitel, aastatel 2009-2013, kui mina olin pankrotis. Minu konto on nüüd kohtutäituri poolt arestitud. Mida ma pean edasi tegema, sest mina ei saanud seda võlgnevust tekitada, kuna mina nendel aastatel ei ajanud ise oma rahaasju ja peale pankroti lõppemist olen elatusraha õigeaegselt maksnud.

Ette tänades.

Re: Kas peaksin kohtusse pöörduma

22 Mär 2016, 19:59

Te võite pöörduda kohtusse, see on Teie õigus, kuid antud juhul ei pruugi Te saavutada soovitud tulemust. Pankrotiseaduse § 176 lg 2 kohaselt ei lõpe võlgniku pankrotimenetluses täitmata jäänud kohustustest vabastamisel õigusvastaselt tahtlikult tekitatud kahju hüvitamise ning lapsele või vanemale elatise maksmise kohustused. Seega võlgadest vabastamisel ei vabastada Teid elatise maksmise kohustusest ega elatise võlast.


Vastas Vambola Olli.

Vasta