Väärteoprotokoll

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Väärteoprotokoll

27 Apr 2016, 10:50

Tere.
Lugesin Eesti Ekspressi artiklit "Kohtuotsus: ühiskaardiga pole vaja piiksutada" 26 aprill 2016.Peale seda olen segaduses ja solvunud. Kuidas see on võimalik ja kuidas nii üldse tohib?
Kuidas saavad väärteoprotokolle vormistada ametkonnad ja nende töötajad, kes tegelikult ise seadusi ei jälgi. See on nii hingepõhjani solvav.
Minule tehti väärteoprotokoll 22.02.2016 ja kuidagi ei saa oma karistusest üle. Tunnen ennast kui kriminaalne inimene .Mida aeg edasi seda rohkem see mind häirib, et ma nagu ei ole midagi kuritarvitanud aga paber näitab et kuidas veel olen.
Mul oli isikuttõendav dokument kaasas ja mille ma neile ka esitasin. Viimane oleks pidanud olema ka kinnitus selle kohta, et ma olen Tallinna linna kodanik ja õigus tasuta ühistranspordile. Sellel päeval (22.02.2016) ma enda arvates valideerisin nagu alati ja siis selgus Munitsipaalpolitsei Amet -i
poolt et ma olen eelmises bussis valideerinud aga selles bussis on mul kehtetu pilet. Ma ei tea kuidas see juhtuda sai aga hetkeline uitmõte sai mulle saatuslikuks. Ükski vabandus ega selgitus ei lugenud.
Tahaksin nii väga oma hingerahu tagasi saada ja oma puhast nime. Kohe üliväga tahaks et see protokoll tühistataks. Kas on ka hiljem võimalik veel vaidlustada, kohtusse pöörduda. Ma olen küll juba oma trahvi ära maksnud, kuid tahan väga et ka mind samadel õigustel kaitstaks kui neid linna kodanikke kes kohe kohtusse pöördusid.



Teid tänades!

Re: Väärteoprotokoll

29 Apr 2016, 08:16

Väärteoasjas kohtuvälise menetleja otsuse vaidlustamine on võimalik Väärteomenetluse seadustikus (VTMS) ettenähtud tähtaja jooksul. VTMS § 114 lg 3 ja 4 kohaselt tuleb kaebus maakohtule esitada 15 päeva jooksul alates päevast, mil kohtuvälise menetleja otsus on menetlusosalisele kohtuvälise menetleja juures kättesaadav või kiirmenetluse puhul alates otsuse kättesaamisest. Kui kaebuse esitaja ei ole järginud viidatud tähtaega, siis jäetakse kaebus läbi vaatamata. Te võite esitada kaebuse ja taotleda kaebuse esitamise tähtaja ennistamist, kuid tähtaja möödalaskmist peate põhjendama. Antud juhul kohus ilmselt ei ennista kaebuse esitamise tähtaega, sest kaebuse esitamise tähtaja möödalaskmist on raske põhjendada. Kaebuse esitamine on riigilõivuvaba.


Vastas Vambola Olli.

Vasta